Wielka gala w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach. Okazja potrójna: pożegn
Wielka gala w "Mechaniku". CKZiU nr 2 ma nowy sztandar

Wielka gala w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach. Okazja potrójna: pożegnania dawnych sztandarów, przekazania nowego sztandaru szkole oraz ślubowania klasy 1 II Liceum Ogólnokształcącego.

W poniedziałek (7.11) w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach obchodzono potrójną uroczystość: pożegnania dawnych sztandarów, przekazania nowego sztandaru szkole oraz ślubowania klasy 1 II Liceum Ogólnokształcącego na nowy sztandar. Na uroczystą akademię, prowadzoną przez Bożenę Różycką i Andrzeja Cholewę, przybyło sporo znamienitych gości: władze powiatu i gminy, przedstawiciele służb mundurowych policji, Zakłądu Karnego, dyrektorzy, rodzice, nauczyciele i pracownicy placówki.

Symbolicznie pożegnano dawne sztandary szkół wchodzących w skład CKZiU nr 2 w Wadowicach (złożono je w honorowym miejscu) a także  przekazano dyrektorowi Jackowi Zarzyckiemu nowy sztandar. Został on ufundowany przez Radę Rodziców CKZiU nr 2 w Wadowicach, poświęcenia dokonał proboszcz parafii pod wezwaniem św. Piotra w Wadowicach ks. Jana Dziubka, któremu asystowali katecheci ks. Mariusz i ks. Wojciech.

Nowy sztandar CKZiU nr 2 w Wadowicach ma kształt kwadratu o boku długości stu centymetrów. Rewers sztandaru ma kolor czerwony. Na tym tle umieszczone jest Godło Polski – biały orzeł w złotej koronie, z głową zwróconą w prawo. Rozpostarte skrzydła symbolizują dążenie do najwyższych lotów i gotowość do pokonywania przeszkód i trudności. Na dole widnieje napis ,, Być narodowi użytecznym” Ta dewiza, będąca cytatem z pism patrona szkoły Stanisław Staszica, ma przypominać uczniom, że zdobywają wykształcenie nie tylko dla własnej korzyści, ale przede wszystkim po to, aby lepiej służyć społeczeństwu w duchu wartości patriotycznych. Strona lewa sztandaru utrzymana jest w tradycyjnej dla naszej szkoły kolorystyce, czyli żółto –granatowej. Jest na niej umieszczone logo naszej placówki, które zostało zaprojektowane przez absolwentkę ASP w Warszawie panią Annę Mamicę na dzień 1 września 2017 roku, kiedy doszło do połączenia dwóch szkół i powstania CKZiU Nr 2. Poszczególne elementy logo symbolizują kierunki kształcenia w naszej szkole, a więc połowa domu – kierunki budowlane, koło zębate – mechaniczne, włącznik – informatyczne, a kształt żarówki – elektryczne i elektroniczne – informuje CKZiU nr 2 w Wadowicach.

Nie zabrakło przemówienia gości. Na nowy sztandar szkoły złożyła ślubowanie klasa 1 liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym.

Po zakończeniu części oficjalnej zaprezentowany został program artystyczny, który przygotowała z uczniami naszej szkoły Agnieszka Kołek, a oprawę muzyczną opracował Marcin Niemczak.

Aby uwiecznić dla potomności to doniosłe wydarzenia, poproszono w zakończeniu uroczystości o wpisy do kroniki szkolnej oraz o pozowanie do wspólnego zdjęcia uczniów klasy 1 liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym wraz z zaproszonymi gośćmi.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+16 #1 Jasnowidz 2022-11-09 19:29
Przecierz to jest Uniwersytet Gorzenski a nie jakis tam CKZiU Nr 2? Uniwersytet byl jeden i byl nie powtarzalny!! z takimi Profesorami jak Nizio (lew pulnocy pytam rano we dnie w nocy) Kwiatek Hary Sliwa Styla Studnicki !! A co tam teraz robia te pasorzyty jak kaczynscy!!
Cytować
0 #2 korektor 2022-11-09 20:00
Ks.Proboszcz nazywa się Jan Dziubek = nie Dziubka.
Cytować
+1 #3 Wow 2022-11-09 20:18
Cytuję Jasnowidz:
Przecierz to jest Uniwersytet Gorzenski a nie jakis tam CKZiU Nr 2? Uniwersytet byl jeden i byl nie powtarzalny!! z takimi Profesorami jak Nizio (lew pulnocy pytam rano we dnie w nocy) Kwiatek Hary Sliwa Styla Studnicki !! A co tam teraz robia te pasorzyty jak kaczynscy!!

Ale ortografii to już chyba nie uczyli bo tylu byków już dawno niewidziałem
Cytować
0 #4 Jasnowidz 2022-11-09 21:00
Cytuję Wow:
Cytuję Jasnowidz:
Przecierz to jest Uniwersytet Gorzenski a nie jakis tam CKZiU Nr 2? Uniwersytet byl jeden i byl nie powtarzalny!! z takimi Profesorami jak Nizio (lew pulnocy pytam rano we dnie w nocy) Kwiatek Hary Sliwa Styla Studnicki !! A co tam teraz robia te pasorzyty jak kaczynscy!!

Ale ortografii to już chyba nie uczyli bo tylu byków już dawno niewidziałem

To jest wlasnie system Uniwersytecki uczysz sie tego co sprawia Ci przyjemnosc i co uwarzasz ze bedzie Ci potrzebne!! Takie upierdliwce jak ty nie potrafia tego zrozumiec.To wlasnie tylko w Tym Uniwersytecie mozna bylo nie znac ortografi i zdac mature!!
Cytować
+9 #5 Czytelnik 2022-11-10 00:03
A reszte uczniów wysłali do kina, żeby nie przeszkadzali "zjeździe plenarnym"
Cytować
+1 #6 Morales 2022-11-10 07:38
Cytuję Czytelnik:
A reszte uczniów wysłali do kina, żeby nie przeszkadzali "zjeździe plenarnym"

Nie tylko uczniów ale i nauczycieli. Widocznie zwykły uczeń czy nauczyciel są mało medialni:)
Cytować
-2 #7 Jacek 2022-11-10 09:02
Cytuję Jasnowidz:
Przecierz to jest Uniwersytet Gorzenski a nie jakis tam CKZiU Nr 2? Uniwersytet byl jeden i byl nie powtarzalny!! z takimi Profesorami jak Nizio (lew pulnocy pytam rano we dnie w nocy) Kwiatek Hary Sliwa Styla Studnicki !! A co tam teraz robia te pasorzyty jak kaczynscy!!

A Możejko zwany plastuś.
Cytować
+2 #8 umiem pisać 2022-11-10 10:38
Cytuję Jasnowidz:
Przecierz to jest Uniwersytet Gorzenski a nie jakis tam CKZiU Nr 2? Uniwersytet byl jeden i byl nie powtarzalny!! z takimi Profesorami jak Nizio (lew pulnocy pytam rano we dnie w nocy) Kwiatek Hary Sliwa Styla Studnicki !! A co tam teraz robia te pasorzyty jak kaczynscy!!


Maciuś, tobie lekko szło, bo przynosiłeś monetki panu Nizio, żeby mógł nimi handlować w Turcji :lol:

Zapomniałeś jeszcze o paru profesorach: Pani Filek "Skóra", Pani Malczyk "Żyleta", Państwo Winkelmannowie (Sabinka i Kabel), Pan Mydlarz, Pan Bubła i wielu innych.
Cytować
0 #9 Jacek 2022-11-10 11:08
Cytuję Wow:
Cytuję Jasnowidz:
Przecierz to jest Uniwersytet Gorzenski a nie jakis tam CKZiU Nr 2? Uniwersytet byl jeden i byl nie powtarzalny!! z takimi Profesorami jak Nizio (lew pulnocy pytam rano we dnie w nocy) Kwiatek Hary Sliwa Styla Studnicki !! A co tam teraz robia te pasorzyty jak kaczynscy!!

Ale ortografii to już chyba nie uczyli bo tylu byków już dawno niewidziałem

Jadzia uczyła polskiego.
Cytować
+8 #10 brat 2022-11-10 12:21
Kochani

od zawsze to była POLITECHNIKA GORZEŃSKA a nie uniwersytet.

pozdrawiam
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.