Niedawno 60 uczniów klas mundurowych w ramach programu MON trafiło do Zakładu Karnego w Wadowicach. Co
60 uczniów mundurówki trafiło do więzienia

Niedawno 60 uczniów klas mundurowych w ramach programu MON trafiło do Zakładu Karnego w Wadowicach. Co to za wizyta?

W ostatnich dniach wadowicki Zakład Karny odwiedziło w sumie 60 uczniów z tzw. klas mundurowych.  Były to klasy prowadzone według pilotażowego programu Ministerstwa Obrony Narodowej z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale oraz klasa policyjna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wadowicach.

Obecni podczas wizyty uczniowie mieli okazję zapoznać się z prawdziwym obliczem służby funkcjonariuszy oraz jak wygląda od środka zakład karny typu zamkniętego. W trakcie spotkania zespół powołany przez dyrektora jednostki przedstawił młodzieży warunki rekrutacji do Służby Więziennej oraz przedstawił korzyści jakie płyną z podjęcia nauki w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości – poinformował st.chor. Tomasz Daniec z ZK w Wadowicach.

Oprócz zasad wstąpienia do formacji, uczniom zobrazowano tzw. rytm dnia życia więziennego, zasady poruszania się po jednostce, historię Służby Więziennej, a także zaprezentowano jednostki broni stosowane w SW oraz omówiono zasady używania środków przymusu bezpośredniego.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów co przekładało się na bardzo wiele pytań z ich strony oraz było cennym doświadczeniem dla tych, którzy zdecydowali się związać swoją przyszłość ze służbą w formacjach mundurowych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.