W Kalwarii Zebrzydowskiej w sposób szczególny celebrowano i świętowano uroczystość św. Jana Pawła
40 uczniów otrzymało stypendium "Musicie od siebie wymagać”

W Kalwarii Zebrzydowskiej w sposób szczególny celebrowano i świętowano uroczystość św. Jana Pawła II, patrona miasta. Stowarzyszanie św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii zorganizowało galę stypendystów programu „Musicie od siebie wymagać”, spotkanie zakończył  kapitalny  koncert "Ale nam się wydarzyło" Lidii Jazgar i Jacka Dewódzkiego.

22 października to liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II patrona miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. Sobota (22.10) rozpoczęła się  mszą  święta w kościele parafialnym św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej, sprawowaną przez ojca kustosza Gracjana Kubicę i proboszcza Wiesława Cygana. W czasie gali 40 uczniów otrzymało stypendium "Musicie od siebie wymagać”.  Na realizacje Programu Stypendialnego "Musicie od siebie wymagać", Stowarzyszenie im. Św. Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej, otrzymało dotację z gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Stowarzyszenie im. Świętego Jana Pawła II Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej zaprosiło dzieci i młodzież z terenu gminy, do udziału w tym programie.  Został on skierowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych (klasy IV – VIII), którzy są zameldowani na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska. Stypendium wspiera zdolną, utalentowaną młodzież, dzieci z rodzin o niskich dochodach.

Stowarzyszenie w toku postępowania rekrutacyjnego dokonało oceny złożonych wniosków biorąc pod uwagę kryterium dochodowe w rodzinie i wyniki w nauce, zostało złożonych blisko 100 wniosków o stypendium.

– mówił prezes stowarzyszenia Tomasz Baluś.

W czasie gali stypendia wręczyli m.in. burmistrz Augustyn Ormanty, poseł Filip Kaczyński oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Paweł Hebda.

Spotkanie  zakończyło się świetnym koncertem „Ale nam się wydarzyło” Lidii Jazgar i Jacka Dewódzkiego. Jak podkreślano  wykonawcy zostali doskonale dobrani i stworzyli wyjątkowy klimat i nastrój.

(AS)
(zdjęcia: Andrzej Famielec)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+13 #1 Wstyd 2022-10-24 16:51
Jak rodzicom nie wstyd brać dzieci do tak nie odpowiedniego towarzystwa !!!!
Cytować
-9 #2 inti 2022-10-25 00:02
Brawo dla młodych talentów :-)
Cytować
-11 #3 Dobry ziomek 2022-10-25 16:16
Super :) niech się rozwijają
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.