Przebudowa Szkoły Podstawowej w Zawadce w gminie Wadowice to inwestycja, które zostaną zrealizowane dz
Wadowice rozbudują podstawówkę w Zawadce. Jest kasa

Przebudowa Szkoły Podstawowej w Zawadce w gminie Wadowice to inwestycja, które zostaną zrealizowane dzięki środkom finansowym z budżetu państwa.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczył w poniedziałek (10.10)  samorządowcom symboliczne czeki oraz podpisał umowy potwierdzające przyznanie przez premiera Mateusza Morawieckiego dofinansowania. W wydarzeniu udział wzięli poseł Urszula Rusecka oraz poseł Filip Kaczyński, wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk, starosta proszowicki Krystian Hytroś, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, radni miasta Krakowa: Włodzimierz Pietrus, Renata Kucharska, Małgorzata Kot.

Wadowice za dofinansowanie wyremontują Szkołę Podstawową  w Zawadce co zapewni uczniom stołówkę, świetlicę oraz salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia. Rozbudowane zostaną instalacje wewnętrzne. Inwestycja zapewni poprawę jakości kształcenia oraz bezpieczne warunki rozwoju najmłodszych.

3 543 525 złotych to łączna kwota dotacji celowej na lata 2022 i 2023 na zadanie: w 2022 roku – kwota dotacji wynosi 1 376 223,50 złotych zaś w 2023 roku – kwota dotacji wynosi 2 167 301,50 złotych. Efektem rzeczowym realizacji inwestycji będzie łączna wielkości przebudowanej, wybudowanej i nadbudowanej powierzchni całkowitej 1 756,28 m2. Całkowity koszt inwestycji wynosi 7 087 050 złotych.

Jak mówi włodarz Wadowic, projekt już jest, pozwolenie na budowę także, a sama już rozbudowa to zadanie dwuletnie, które gmina będzie realizować  w tym i w przyszłym roku. W końcu uczniowie tej szkoły będą mieli stołówkę, świetlicę oraz salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia.
 

Mamy dodatkowe pieniądze na rozbudowę szkoły w Zawadce. Właśnie odebrałem promesę z rezerwy rządowej, którą w imieniu premiera wręczył mi Łukasz Kmita - Wojewoda Małopolski. Łącznie aż 3,5 miliona złotych, z czego 1,3 mln złotych (o czym już informowaliśmy) dostaniemy jeszcze w tym roku, a 2,2 mln zł w roku przyszłym. Jesteśmy już po rozstrzygnięciu przetargu i jeszcze tej jesieni ruszamy z budową – poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 Kozak 2022-10-11 14:44
W Zawadce nowa szkoła ,sala gimnastyczna , stołówka w Ponikwi dzieci nawet boiska nie mają układy oszukańcza władza !!!.
Cytować
+6 #2 wał kalusia 2022-10-11 15:38
Kolejny wał kalusia hah ciekawe co z tego wyjdzie plus
Czy cały ten pseudo remont szkoły nie skończy się po kadencji ciula z łaczan ??
Kasa na remont szkoły jak i na inne zawsze była !!!
Cytować
0 #3 kris o poranku 2022-10-11 22:08
Powstaje pytanie , jaki jest cel rozbudowy szkoły, w której klasa ma po 7 osób?. Trasa do najbliższej dużej szkoły obok basenu to 3 km.
Cytować
+2 #4 Wadowiczanin 2022-10-11 22:10
Właśnie w jakim celu utrzymywana jest w ogóle szkoła w Zawadce, w której uczy się kilkoro dzieci na krzyż.
Cytować
-1 #5 obserwator 2022-10-12 14:41
Cytuję Wadowiczanin:
Właśnie w jakim celu utrzymywana jest w ogóle szkoła w Zawadce, w której uczy się kilkoro dzieci na krzyż.

Zawadka to miejscowość w której w 2020r. oddano do użytku największą liczbę nowych domów mieszkalnych w porównaniu do całej Gminy Wadowice. niska ilość uczniów wynika właśnie z obecnego stanu placówki, braku świetlicy stołówki i sali gimnastycznej. obecna sytuacja przyczynia się też do tego że szkoła pod skarpą jest przepełniona i brakuje w niej miejsca ponieważ dzieci są do niej dowożone z Zawadki i nie tylko. poprawa warunków lokalowych placówki jest jak najbardziej uzasadniona, pytanie tylko czy wybrano optymalny wariant inwestycji, czy nie lepiej było by wybudować całkiem nową szkołę w nowej technologii.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.