W ostatni piątek września w Małopolsce znów królować będzie nauka. Po raz kolejny  w ośmiu miejs
Wkrótce tegoroczna Małopolska Noc Naukowców. Szkoła w Sułkowicach-Bolęcinie zaprasza!

W ostatni piątek września w Małopolsce znów królować będzie nauka. Po raz kolejny  w ośmiu miejscowościach województwa odbędzie się   Małopolska Noc Naukowców. W naszym powiecie sporo będzie się dziać w Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie.

W piątek (30.09)  odbędzie się kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. To wydarzenie popularno-naukowe, którego historia sięga 2007 roku. Noc Naukowców 2022  będzie wyjątkowa! Wzorem lat ubiegłych, nie zabraknie wspaniałych wrażeń, których dostarczą m.in. pokazy, eksperymenty, rozmowy z naukowcami i konkursy. A dzięki realizacji wydarzenia również w formie on-line będziemy mogli spotkać się nie tylko z pasjonatami nauki z Małopolski ale i całej Polski!

W tym roku odbywa się w ośmiu miejscowościach województwa: Chrzanowie, Krakowie, Niepołomicach. Nowym Sączu, Oświęcimiu, Skawinie, Sułkowicach-Bolęcinie i Tarnowie.

Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie przygotował w piątek (30.09) sporo atrakcji: obserwacje astronomiczne, planetaryjne podróże kosmiczne, doświadczenia fizyczne - chemiczne - biologiczne, mikro i makro kosmos w okularze mikro- i teleskopów, które będzie można obejrzeć w placówce w godzinach od 19:00 d0 21:00.

Są to:

  1. Fizyka dla laika
  2. Robotyka dla informatyka
  3. Chemia dla zakochanych
  4. Biologia dla dociekliwych
  5. Obserwacje astronomiczne

Aby uczestniczyć w zajęciach, nie trzeba się rejestrować.

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 WSTYD 2022-09-28 18:53
Oczywiście po za wadowicami nic nowego w dobie zarazy z łaczan !!!
Precz z ciulem z łaczan do miasta musi wrócić kultura
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.