1 września  w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat wadowicki edukację rozpoczęło
Powiatowa inauguracja roku szkolnego. Stypendia dla uczniów wadowickich szkół

1 września  w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat wadowicki edukację rozpoczęło prawie 6300 uczniów, w tym blisko 2000 w klasach pierwszych. Powiatowa inauguracja roku szkolnego odbyła się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej i była okazją do wyróżnienia najlepszych uczniów. Stypendia naukowe i nagrody specjalne otrzymało m.in. 13 młodych mieszkańców naszego regionu uczęszczających do powiatowych szkół w Wadowicach.

Obyś żył w ciekawych czasach” – brzmi znane przysłowie, a konkretniej chińskie… przekleństwo. No i niestety, ostatnie lata takie były. Najpierw pandemia, teraz wojna za wschodnią granicą i wszystkie jej konsekwencje. Wszyscy więc życzmy sobie, aby to fatum, które zaciążyło nad nami jak najszybciej skończyło się, aby nowy rok szkolny był bezpieczny i spokojny, abyśmy mogli wspólnie pracować i bez przeszkód cieszyć się swoją obecnością. Oczywiście tą realną, a nie tą wirtualną. Niech osiąganie wyznaczonych celów sprawia Wam wiele radości, będzie inspirujące i przyniesie jak najlepsze wyniki. Przede wszystkim życzę Wam jednak, abyście także dzięki szkole rozwijali swoją wrażliwość i ciekawość świata – mówiła podczas inauguracji wicestarosta Beata Smolec. Życzenia skierowała także do nauczycieli i rodziców.

Z kolei przewodnicząca Rady Powiatu Zofia Kaczyńska podkreślała, że młodzież z naszego regionu coraz częściej wybiera naukę w szkołach podległych Powiatowi Wadowickiemu. To efekt nie tylko wysokiego poziomu nauczania, ale i ogromnych inwestycji, które czyni powiat, a które dobrze widać m.in. na przykładzie ZSiPO. W ostatnich miesiącach przy placówce, która była miejscem tegorocznej inauguracji roku szkolnego, wybudowano nowe boisko sportowe i siłownię. 

Ważną częścią uroczystości było wręczenie przez Z. Kaczyńską oraz przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Marka Cimera nagród naukowych Rady Powiatu dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu naszego powiatu. Stypendia otrzymali:

I Liceum Ogólnokształcące im M. Wadowity w Wadowicach: Róża Wilkońska, Szymon Niziński, Przemysław Sikorski, Gabriela Żmuda, Julia Odrobina, Patryk Rusin;

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach: Borys Cibor;

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach: Kamil Byrski, Patryk Pająk;

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie: Łukasz Żmij, Mateusz Szwed, Iwona Smolec, Dominik Gawron, Julia Iskierka, Patrycja Małysiak, Piotr Surzyn, Maria Surzyn, Aleksandra Teda, Karolina Latała, Zuzanna Czakon, Szymon Chmiel, Wiktoria Augustyniak;

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie: Aleksander Białow, Grzegorz Moroń, Emilia Kręcioch;

Zespół Szkół Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Andrychowie: Daniel Homel;

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Św. Jana Pawła II w Radoczy: Michał Michelis;

Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej: Arkadiusz Moćko, Bartłomiej Kot, Konrad Wojewodzic;

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej: Mateusz Jachimczyk, Dawid Dziadkowiec, Alicja Dominika Goczał, Patrycja Agnieszka Dębowska, Liliana Zagórda. 

Z kolei poseł Filip Kaczyński, starosta Eugeniusz Kurdas oraz wicestarosta B. Smolec wręczyli nagrody dla uczniów szkół specjalnych. Otrzymali je:

Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Kaczynie: Bartosz Dutka, Piotr Bizoń, Krzysztof Smolak, Daniel Winiarski, Wiktoria Szewczyk, Dawid Zborowski, Szymon Ryłko, Julia Kudłacik, Kamila Urbańczyk, Tomasz Grzesiek, Dawid Pytel, Kamil Bułka, Patryk Kacorzyk, Justyna Juszczyk i Jakub Wądrzyk;

Zespół Szkół Specjalnych w Wadowicach: Oliwier Pytaś, Patryk Lipnicki, Dawid Bryndza i Konrad Palichleb;

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Kalwarii Zebrzydowskiej: Karol Biela i Natalia Wąsik.

Na zakończenie oficjalnej części wydarzenia uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, stając się w ten sposób oficjalnie wychowankami ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej. Uroczystość uświetniła część wokalno-artystyczna, zaprezentowana przez gospodarzy. Bardzo miłym akcentem było też wręczenie nagrody dla dyrektora placówki Piotra Janusiewicza w związku z 30-leciem jego pracy zawodowej.

(materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 zajc 2022-09-02 14:26
najlepszy uczeń to na 10 zdjęciu prymus
Cytować
+5 #2 bez kitu 2022-09-02 14:40
Rozpoczęcie roku szkolnego w cieniu skandalu z łaczan i idioty fifiego każda szkoła która nie ma godności i zaprasza tego ćwoka pokazuje jaki niski poziom reprezentuje !!!!!
Cytować
+3 #3 ha 2022-09-02 14:41
Cytat:
najlepszy uczeń to na 10 zdjęciu prymus
na zdj 4 widać jak idealnie uczniowie patrzą z pod byka na ta bandę debili
Wstyd że nauczyciele zmuszają do czegoś takiego uczniów !!!
Cytować
-3 #4 jkakadu 2022-09-02 19:40
@zajc - nie prymus, tylko przymuł
Cytować
+6 #5 najlepsi 2022-09-02 19:41
gratulacje
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.