Od 18 lipca ZUS wypłaca dofinansowanie do wyprawki szkolnej w ramach programu "Dobry start". W Małopols
ZUS wypłacił w Małopolsce już 32 miliony złotych na wyprawkę szkolną

Od 18 lipca ZUS wypłaca dofinansowanie do wyprawki szkolnej w ramach programu "Dobry start". W Małopolsce przekazano już ponad 107 tysięcy świadczeń na kwotę przeszło 32 milionów złotych.

Do 27 lipca w województwie małopolskim wpłynęło przeszło 155 tysięcy wniosków, na ponad 226 tysięcy dzieci. Liczba przyznanych świadczeń to 198 tysięcy. ZUS już wypłacił 107 tysięcy świadczeń w kwocie ponad 32 milionów złotych. W całym kraju Zakład Ubezpieczeń Społecznych do tej pory przelał na konta rodziców łącznie 643,1 miliona złotych.

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 złotych na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych. Środki z programu przysługują rodzicom dzieci do 20. roku życia i do 24. roku życia – w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 roku do 30 listopada 2022 roku. ZUS na rozpatrzenie wniosku, który został złożony do 31 sierpnia, ma czas do końca września 2022 roku.

Podobnie jak w zeszłym roku wnioski można składać tylko elektronicznie przez: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

W przypadku, gdy w sprawie będzie konieczne przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego, na profilu PUE ZUS będzie wezwanie do uzupełnienia wniosku. Klient dostanie też informację sms-em na numer telefonu, który wpisał we wniosku.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 Zenek 2022-08-01 10:43
Kolejny impuls proinflacyjny.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.