W wadowickim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 "Tischnerze" oraz Centrum Kształcenia Z
"Kotarbin" i "Tischner" z nowymi nowoczesnymi pracowniami

W wadowickim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 "Tischnerze" oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie "Kotarbinie" oddano do użytku nowe pracownie szkolne.

Niedawno w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach uroczyście otwarto nowe pracownie szkolne. W andrychowskim „Kotarbinie” ekonomiki transportu oraz maszyn i urządzeń CNC, w wadowickim „Tischnerze” – cukierniczą. Obie zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt.

Nowe pracownie to nowe możliwości i magnes, który przyciąga do placówek oświatowych absolwentów szkół podstawowych. Pracownia w andrychowskim „Kotarbinie” powstała w ramach realizowanego w latach 2020 – 2023 projektu pod nazwą Andrychowskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego II, którego budżet wynosi 4 755 560,02 złotych, w tym dofinansowanie z UE i budżetu państwa: 4 279 760,02 złotych. Warsztaty zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt: drukarkę 3D, projektory multimedialne, komputery z oprogramowaniem, palety transportowe, wózki widłowe, czytniki i drukarki kodów kreskowych, tablice oraz regały, stoliki i krzesła.

Z kolei pracownia cukiernicza w wadowickim „Tischnerze” stworzona została w ramach projektu pn. Turystyczno-Gastronomiczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego II (budżet: 4 152 038,17 złotych, w tym dofinansowanie z UE i budżetu państwa: 3 736 738,17 złotych). Koszt modernizacji pomieszczeń na pracownię cukierniczą wyniósł blisko 170 tysięcy złotych. Oprócz remontu zakupiono również – za prawie 550 tysięcy złotych – pomoce dydaktyczne dla uczniów, m.in. piec do pizzy, stół wibracyjny do czekolady, zmywarkę, frezer do lodów, kuchnie elektryczne, piec konwekcyjno-parowy, roboty kuchenne, maszynę do lodów, aerograf z kompresorem, wózek do serwowania, podgrzewacze elektryczne, wózek kelnerski, meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej, parowar oraz drobny sprzęt do gastronomii (trzepaczki, garnki, patery, etażerki, szczypce, serwety, zestawy stołowe, kociołki itp.)\

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 Widz 2022-06-19 15:21
Cytuję Nosci:
Cytuję WTF:
A co tam robi szmata hajnosz który popychał z kotarba babcie na wiecach :O
I którego defacto w ekonomie nikt nie trafił stawywa :O
Poje... bało kogoś
Jeżeli te towarzystwo promuje takie ścierwo to ci ludzie są publicznie skończeni !!
I uczniowie zmuszani do takiego czegoś to WSTYD

Otóż pan hajnosz zaoferował najnowszy model kuchenki dostosowanej do potrzeb szkoły.
Światowi producenci wprowadzają najnowsze modele kuchenek dostosowane dla potrzeb Polski.

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/Rdzk9kpTURBXy81YjYxYzU3MmI1YzFhYzJkMTBjOTM0OWRkODFjNjUyZi5qcGeSlQMAGs0CYs0BV5UCzQOdAMLDgqEwBaExAQ

Jak mozna cytowac kogos kogo postu nie ma????????? Czyzby cenzura totalna wdarla sie do wolnosci?????
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.