W ramach obchodów Dnia Dziecka policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach gościli uczniów ze
Na Dzień Dziecka wizyta na komendzie

W ramach obchodów Dnia Dziecka policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach gościli uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach. Łącznie komendę odwiedziło około 150 dzieci.

W środę (1.06) uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach odwiedzili funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Najmłodsi spotkali się z policjantami tj. asp. sztab. Małgorzatą Hombesch oraz asp. sztab. Zbigniewem Przybkiem, którzy na co dzień zajmują się m.in. profilaktyką społeczną.

W ramach spotkania funkcjonariusze zaprezentowali dzieciom swoją codzienną pracę, ale szczególną uwagę zwrócili na zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Mundurowi przeprowadzili krótkie prelekcje na ten temat oraz udzielili kilku praktycznych rad związanych z bezpieczeństwem w codziennym życiu.

Spotkanie było również okazją do zapoznania się z tym, jak pracuje się w poszczególnych pionach policji oraz jakim sprzętem na co dzień posługują się mundurowi. Uczniowie zaczerpnęli też informacji dotyczącej pracy technika kryminalistyki, który pokazał jak zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia, a na pamiątkę każdemu z dzieci wykonał odcisk linii papilarnych. Podczas wizyty młodzi goście zadawali mnóstwo pytań, co znacznie uatrakcyjniło spotkanie oraz wpłynęło na poszerzenie ich wiedzy o bezpieczeństwie.

Na zakończenie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu, a także usłyszeć sygnały dźwiękowe co wzbudziło dużo emocji.

Łącznie komendę odwiedziło około 150 dzieci.
(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.