We wtorek (31.05) w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach, odbył się finało
To pierwszy taki informatyczny konkurs. Wzięło w nim udział 17 szkół

We wtorek (31.05) w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach, odbył się finałowy etap I Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Informatycznej dla uczniów szkół podstawowych, w którym uczestniczyło 17 szkół.

Do eliminacji zaproszonych było 50 szkół podstawowych, które mogły wytypować najlepszych reprezentantów swojej placówki. W finałowym etapie konkursu znalazły się szkoły, które są zlokalizowane w obrębie powiatu wadowickiego między innymi z Wadowic, Andrychowa oraz Kalwarii Zebrzydowskiej.

Celem konkursu informatycznego było zainteresowanie uczniów szkół podstawowych zakresem wiedzy informatycznej opartej o zakresy sprzętowe, sieciowe, systemowe, programistyczne, edytorskie, graficzne, multimedialne oraz ukierunkowanie myślenia uczniów na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania w dziedzinie informatyki. Ponadto celem było zainteresowanie młodzieży różnymi formami przekazu informacji przez pryzmat nowych technologii i rozwiązań informatycznych. Konkurs obejmował również wiedzę z zakresu przedmiotu informatyka realizowanego w szkole podstawowej.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych na przestrzeni ostatnich miesięcy, gdzie odbywały się eliminacje w poszczególnych placówkach. W finałowym etapie uczestnicy mieli za zadanie wypełnienie testu jednokrotnego wyboru, w którym znalazły się między innymi pytania odnoszące się do technologii informatycznych wykorzystywanych na poziomie szkoły podstawowej.

Główną nagrodą w konkursie był 7 calowy tablet multimedialny ufundowany przez jednego ze sponsorów.  Komisja konkursowa oprócz sklasyfikowania pierwszej trójki, przyznała również 7 wyróżnień dla uczniów.

Wyniki w finałowym etapie konkursu: I miejsce- Artur Mądrala ze Szkoły Podstawowej w Izdebniku, II miejsce Jan Ścibielski ze Szkoły Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach zaś III miejsce Hubert Panuś  ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tomicach

W przerwie konkursu zaprezentowano sale informatyczne w CKZiU Nr 2 w Wadowicach. Podsumowania konkursu oraz wręczenia nagród dokonał Jacek Zarzycki wicedyrektor CKZiU br 2 w Wadowicach.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.