W rozstrzygniętym we wtorek (24.05) na gali finałowej w Teatrze Groteska  42. Festiwalu Artystycznym M
Młodzi dziennikarze liecalnego „Peryskopu” ponownie  najlepsi w Małopolsce!

W rozstrzygniętym we wtorek (24.05) na gali finałowej w Teatrze Groteska  42. Festiwalu Artystycznym Młodzieży Aleksandra Dębska i Maja Janoszek, publicystki „Peryskopu”, pisma szkolnego I LO w Wadowicach, okazały się bezkonkurencyjne w kategorii „dziennikarstwo i publicystyka”.

Jak ujawnili im jeszcze w kwietniu, na warsztatowym  spotkaniu nominowanych do nagród i wyróżnień,  członkowie jury: Zośka Papużanka i Krzysztof Karaś mieli oni trudny wybór, ale...wyłącznie pomiędzy nadesłanymi przez Olę i Maję felietonami i reportażami, bo tylko one zdecydowanie wyróżniały się jakością dziennikarskiej roboty i to do tego stopnia, że po niewielkich poprawkach można by je opublikować w profesjonalnej prasie. Ola pisała m. in. o wyprawie z pomocą na granicę polsko – ukraińską i o zjawisku anoreksji, Maja o trudnej miłości, która była w stanie pokonać nawet ciężką chorobę w realiach polskiej służby zdrowia i o niezrozumieniu problemów nastolatek przez dorosłych.

Dobra passa młodych dziennikarzy z „Wadowity” trwa już kilkanaście lat i zgodnie z hasłem „Peryskopu” pismo to nie tylko łączy ludzi, ale i promuje tych najbardziej utalentowanych.

Moim zadaniem jest tylko wyłowić diamenty i potem „oszlifować” je na tyle skutecznie, aby mogły zabłysnąć pełnym blaskiem, o czym świadczy wieloletnia już dominacja dziennikarzy „Peryskopu” w małopolskim FAM-ie. W tym roku dostrzegł nas także Wydział Promocji Starostwa Powiatowego, który będzie systematycznie publikował najlepsze reportaże, To dodatkowa satysfakcja i wyraz uznania dla talentu tych młodych ludzi – mówi Henryk Odrozek, twórca i wieloletni opiekun redakcji „Peryskopu”.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Wadowiczanin 2022-06-16 21:45
Wspaniały polonista i pedagog. Utalentowana młodzież. Kapitalne wyniki w nauczaniu . Sztos edukacji w czasach patologi ... Ten sam głupkowaty uśmiech co 20 lat temu, wypadałoby popracować nad mimiką do reszty całokształtu.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.