Rozpoczęły się tegoroczne egzaminy ósmoklasistów. Na wtorek zaplanowano egzamin z języka polskiego,
Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy. Wyniki poznają 1 lipca

Rozpoczęły się tegoroczne egzaminy ósmoklasistów. Na wtorek zaplanowano egzamin z języka polskiego, na środę z matematyki, a na czwartek — z języków obcych.

We wtorek (24.05)  o godzinie 9:00 w całym kraju rozpoczęły się tegoroczne egzaminy ósmoklasistów. Przystapiło do nich w całej Polsce ponad pół miliona uczniów kończących podstawówkę. Na początek uczniowi  napiszą egzamin z języka polskiego, w środę (25.05) z matematyki zaś  w czwartek (26.05) - z języka obcego.

Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że uczniowie zdający egzamin ósmoklasisty poznają swoje wyniki 1 lipca. Tydzień później, czyli 8 lipca, każdy z nich otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty

Egzaminu ósmoklasisty są ostateczne i nie mogą być podważone na drodze sądowej. Nie da się ich także poprawić. Egzaminu ósmoklasisty nie da się nie zdać, ponieważ przepisy nie określają, jaki jest minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać. Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym — trzeba do niego podejść, aby otrzymać świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Bez tego dokumentu nie jest możliwa kontynuacja nauki w szkole ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia - to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.