W Zakładzie Karnym w Wadowicach wylądowała klasa policyjna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawic
Uczniowie "Mechanika" wylądowali z zakładzie karnym

W Zakładzie Karnym w Wadowicach wylądowała klasa policyjna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wadowicach. Na szczęście tylko w odwiedziny, w ramach spotkania edukacyjnego.

W wadowickim wiezieniu gościła klasa policyjna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Wadowicach po raz kolejny podzielili się wiedzą i doświadczeniem z uczniami klasy mundurowej.

W trakcie spotkania zespół powołany przez dyrektora jednostki przestawił młodzieży warunki rekrutacji do Służby Więziennej oraz przedstawił korzyści jakie płyną z podjęcia nauki w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Oprócz zasad wstąpienia do naszej formacji uczniom zobrazowano tzw. rytm dnia życia więziennego, zasady poruszania się po jednostce, historię Służby Więziennej, a także zaprezentowano jednostki broni stosowane w SW oraz omówiono zasady używania środków przymusu bezpośredniego – informuje rzecznik ZK w Wadowicach st.chor. Tomasz Daniec.

Uczniowie mieli także okazję zwiedzić oddziały mieszkalne, więzienną kaplicę, a także centrum KO, w którym mieści się biblioteka, radiowęzeł czy sala do ćwiczeń rekreacyjnych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 marc 2022-05-19 11:30
Około 15 lat temu, na skutek niżu i reformy oświaty średnim szkołom groziła redukcja zatrudnienia. Ratunkiem dla mądrych pedagogicznie nauczycieli stały się tworzone przez nich tzw. klasy mundurowe. Od ochroniarskich po policyjne i wojskowe. W ten sposób zapewniono sobie nabór, bo nic tak Polaków nie pociąga jak mundur, czego dowodem - mimo moralnych i fizycznych zboczeń - jest popularność i autorytet sutanny. Wszak to też mundur. Jak widać był to słuszny wybór i kierunek polskiej oświaty. Potrzeba nam coraz więcej policjantów ( widać to po imprezach politycznych PiS-u), klawiszy, wojskowych i kapelanów. Nic tak nie uszlachetnia jak mundurowa, zorganizowana obrona militarna przed wewnętrznym lub zewnętrznym wrogiem.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.