Ponad 1000 prac fotograficznych i plastycznych uczestników OHP oraz uczniów szkół podstawowych i pona
Rozstrzygnięto XXII Ogólnopolski Konkurs Papieski

Ponad 1000 prac fotograficznych i plastycznych uczestników OHP oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju wpłynęło na tegoroczny XXII Konkurs Papieski zorganizowany przez Ochotnicze Hufce Pracy. Komisja oceniająca twórczość młodych artystów stanęła przed trudnym zadaniem. Temat konkursu: „Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę!”, okazał się dużym wyzwaniem dla młodzieży.

Głównym celem przyświecającym organizatorom wydarzenia, było ukazanie wartości życia w harmonijnej i szczęśliwej rodzinie opartej na małżeństwie, wskazanie rodziny jako bezpiecznego i pełnego miłości środowiska dla dzieci, osób niepełnosprawnych, chorych i starszych oraz przypomnienie i wskazanie młodzieży ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania świętego Jana Pawła II.

Na konkurs napłynęło 1080 prac, w tym 254 prace fotograficzne i 826 plastycznych. Komisja w składzie: przewodniczący  prof. Piotr Jargusz – dyrektor Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz członkowie:  Jakub Dziedzic – wojewódzki komendant Małopolskiej WK OHP w Krakowie,  Bożena Rążewska – zastępca wojewódzkiego komendanta Małopolskiej WK OHP, ks. Rafał Bobek – duszpasterz małopolskiej WK OHP w Krakowie,  Ewa Opałek-Śnieg – kierownik Zespołu Kształcenia i Wychowania Małopolskiej WK OHP,  Jolanta Zacny – komendant Hufca Pracy w Wadowicach a także  Marek Brzeźniak – grafik, dokonała oceny prac, biorąc pod uwagę wartości artystyczne, oryginalność oraz ich zgodność z tematem.

To nie są rysunki, to są już małe prace artystyczne – komkomentował Marek Brzeźniak, który od 22 lat ocenia dzieła konkursowe.

jury podczas oceny prc w konkursie papieskim

Na laureatów czekają cenne nagrody, które zostaną wręczone 31 maja w Wadowicach na gali finałowej.

Laureaci konkursu:
1. Bałos Małgorzata, 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach
2. Bargiel Aleksandra, 6-17 Hufiec Pracy w Oświęcimiu
3. Basta Natalia, 6-1 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Nowym Sączu
4. Brońka Maja, Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie
5. Bury Karolina, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce
6. Chmielewski Damian, 10-4 Hufiec Pracy w Suwałkach
7. Cieżak Maria, 6-36 Hufiec Pracy w Skomielnej Białej
8. Czubak Antonina, Szkoła Podstawowa im. Gen. St. Grzmota-Skotnickiego w Młodzieszynie
9. Datko Aleksandra, Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Pawła II w Katowicach
10. Dyndał Patrycja, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J.Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
11. Dyndał Przemysław, Szkoła Podstawowa im. bł. ks.J. Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
12. Fraś Katarzyna, 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach
13. Gomuła Zuzanna, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie
14. Grajper  Aleksandra, 3-3 Ośrodek Szkolenia i Wychowania we Włodawie
15. Grdeń Nikodem, 83-130 Rożental
16. Gruca Kamila, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Św. Tereski w Rabce Zdroju
17. Gucwa Maksymilian, 6-38 Hufiec Pracy w Gorlicach
18. Gumienna Klaudia, 3-16 Hufiec Pracy w Kraśniku
19. Gwiżdż Mikołaj, 6-10 Hufiec Pracy w Myślenicach
20. Janicka Karolina, 3-16 Hufiec Pracy w Kraśniku
21. Jasiewicz Andrzej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu
22. Juszczak Artur, Szkoła Podstawowa im. Św. Józefa w Węglówce
23. Kałan Weronika, Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
24. Karolak Nikola, 7-31 Hufiec Pracy w Żyrardowie
25. Kicler Lilianna, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach
26. Koziej Aleksandra, Jarczew, 21-426 Wola Mysłowska
27. Kręcicka Zuzanna, 14-9 Hufiec Pracy w Giżycku
28. Kubczak Wiktoria, 2-5 Hufiec Pracy we Włocławku
29. Kubiak Klaudia, 7-4 Hufiec Pracy w Warszawie
30. Kubis Mateusz, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim
31. Kulma Aleksandra, 6-8 Hufiec Pracy w Krakowie
32. Kumala Michał, 6-5 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie
33. Kwoka Jan, Wysokie, 22-400 Zamość
34. Lechowicz Weronika, 6-5 Hufiec Pracy w Krakowie
35. Łach Diana Maria, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. K. Potockiej w Pułtusku
36. Łapko Patryk, 3-6 Hufiec Pracy w Puławach
37. Łukasik Lena, Szkoła Podstawowa nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
38. Maciążek Zofia, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie
39. Matuszewski Mateusz, 7-5 Hufiec Pracy w Ciechanowie
40. Matykiewicz Weronika, 6-25 Hufiec Pracy w Bochni
41. Mazur Julia, 3-12 Hufiec Pracy w Chełmie
42. Meszka Zuzanna, Szkoła Podstawowa nr 6 w Żyrardowie
43. Michalska Aleksandra, Szkoła Podstawowa nr 6 w Żyrardowie
44. Michałek Roksana, 6-4 Ośrodek Szkolenia i Wychowania  w Trzebini
45. Mikulska Paulina, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach
46. Mol Marcin, 6-24 Hufiec Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej
47. Morcinek  Michał, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach
48. Nawara Małgorzata, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej
49. Odrowąż Laura, 1-4 Hufiec Pracy w Wołowie
50. Okular Julia, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II Wadowice
51. Paluszak Adam, Szkoła Podstawowa nr 4 w Inowrocławiu
52. Pawłowska Maria, Szkoła Podstawowa im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie
53. Pelcel Mateusz, Wysoka, 34-240 Jordanów
54. Pochroń Klaudia, 6-5 Hufiec Pracy w Krakowie
55. Putaś Oliwier, Zespół Szkół Specjalnych w Wadowicach
56. Ratajczyk Maria, 1-23 Hufiec Pracy w Polkowicach
57. Ryś Magdalena, 13-1 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Starachowicach
58. Słoma Patrycja, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Igołomii
59. Szaradowska Martyna, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy – Jabłonce
60. Szyszka Izabela, Szkoła Podstawowa im. bł. ks. J. Popiełuszki w Majdanie Sieniawskim
61. Ślazyk Sebastian, 6-32 Hufiec Pracy w Limanowej
62. Tokarz Oliwia, Zarzecze, 33-390 Łącko
63. Tomczak Łukasz, Dąbrówka, 34-146 Stryszów
64. Trębacz Wiktoria, 6-2 Hufiec Pracy w Niepołomicach
65. Tur Weronika, Zespół Placówek Oświatowych w Chotyłowie
66. Waliszewska Wiktoria, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Toruniu
67. Wawrzyńczyk Kamil, 12-20 Hufiec Pracy w Rybniku
68. Wijas Paweł, 6-18 Hufiec Pracy w Kętach
69. Włoch Miłosz, Czechowice- Dziedzice
70. Wojtas Łucja, 6-34 Hufiec Pracy w Starym Sączu
71. Wronowska Weronika, Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Skłodowskiej-Curie w Krasińcu
72. Wróblewska Katarzyna, 6-24 Hufiec Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej
73. Zakrocka Sylwia, 6-6 Hufiec Pracy w Proszowicach
74. Zielińska Marta, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce
75. Zomerlik Anna, 12-20 Hufiec Pracy w Rybniku
76. Żyłko Daria Krystyna, 10-6 Hufiec Pracy w Augustowie

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-3 #1 Moherfucker 2022-05-12 23:39
Dawniej pytali : "Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin ?".
Teraz klesza indoktrynacja od żłobka do nagrobka.
Cytować
0 #2 inti 2022-10-25 00:38
Cytuję Moherfucker:
Dawniej pytali : "Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin ?".
Teraz klesza indoktrynacja od żłobka do nagrobka.


Jeśli na serio porównujesz to do Lenina, to można się tylko ulitować nad Twoim poziomem agresji.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.