Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach zorganizowała spotkanie z maturzystami z CKZiU nr 1 w Wadowicach,
Handel ludźmi to spory problem. Policja przestrzegała maturzystów

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach zorganizowała spotkanie z maturzystami z CKZiU nr 1 w Wadowicach, aby porozmawiać o współczesnych formach niewolnictwa. Miało ono na celu uświadomienie jak poważnymi problemami są m.in. przymusowa prostytucja czy handel dziećmi.

We wtorek (26.04) w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach  odbyło się spotkanie profilaktyczne z uczniami klas maturalnych, dotyczące zagrożeń wynikających z procederu handlu ludźmi.  

Policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii - asp. sztab. Małgorzata Hombesch podczas prelekcji poinformowała słuchaczy o zagrożeniach związanych m.in. z poszukiwaniem pracy za granicą. Mówiła o tym, jak ustrzec się oraz gdzie szukać pomocy w sytuacjach wskazujących na to, że mamy do czynienia z tego rodzaju zjawiskiem. Wyjaśniła, na co należy zwrócić uwagę odpowiadając na oferty pracy z  zagranicy oraz kiedy ogłoszenie o pracę może być oszustwem. Poinformowała, że w przypadku wyjazdu za granicę ważne jest by pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności i ubezpieczeniu się. Zwróciła uwagę by nie oddawać swojego paszportu pośrednikowi lub innym osobom, by sprawdzić czy pracodawca faktycznie istnieje i poinformować  najbliższych o swoim miejscu pobytu.  

Należy pamiętać, że problem handlu ludźmi może dotyczyć każdego. Dlatego też, działania policjantów mają na celu przestrzec i uchronić młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji zagrażających im życiu i zdrowiu. Na zakończenie policjantka zaprezentowała film edukacyjny dotyczący przedmiotowego zjawiska przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 Jp 2022-04-29 10:03
Ale to dziwna abstrakcja!
Jak Milicja która sama nie przestrzega prawa ma tupet dawać młodzieży(która de fakto prześladuje) porady ?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.