Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy hucznie obchodzi jubileusz 75-lecia.
Jedyna rolnicza szkoła w powiecie obchodzi jubileusz 75-lecia

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy hucznie obchodzi jubileusz 75-lecia.

Jubileusz 75-lecia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy był okazją do refleksji nad upływającym czasem i wspomnień o osobach, które zostawiły trwały ślad na kartach historii szkoły. W życiu każdego absolwenta są tacy ludzie, których nieustannie nosi się w sercu, a każde wypowiedziane przez nich słowo wybrzmiewa w myśli, przywołując najpiękniejsze i wzruszające wspomnienia. I tak piątek (22.04) był okazją do zadumy i refleksji nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością szkoły.

Ta niecodzienna uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Radoczy. Już w szkole zebranych gości wśród nich znaleźli się m.in.: poseł Filip Kaczyński, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Jacek Popiel, przewodnicząca Rady Powiatu Zofia Kaczyńska, starszy wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Honorata Nowak-Kolec, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Radoczy ks. Janusz Sołtys, proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Woźnikach ks. kanonik Tomasz Kalisz, wikariusz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu i absolwent szkoły ks. Krzysztof Ryszawy, o. Marcin Maksymilian Woźniczka ze Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży Pallotynów, Prowincja Zwiastowania Pańskiego – Poznań, burmistrz Wadowic i prezes Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół CKU Bartosz Kaliński, profesor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów szkoły w Radoczy dr hab. inż. Tomasz Wojewodzic, przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz, dyrektor do spraw operacyjnych Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Akademii WSB Bożena Garbocz, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Marek Cimer, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Wadowicach Zdzisław Kaliński, wójt Polanki Wielkiej i wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół CKU Grzegorz Gałgan, zastępca wójta Gminy Tomice Paweł Polak, profesor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie dr hab. inż. Tomasz Jakubowski, prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP Stanisław Zając, prezes Zarządu OSP RP w Radoczy Piotr Biliński, naczelnik OSP RP w Radoczy Jerzy Rączka oraz mł. bryg. Tomasz Kasperek z Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach, przywitał dyrektor Jubilatki Stanisław Gliwa. Szczególnymi gośćmi uroczystości byli również Małgorzata i Sławomir Hatalowie oraz Ewelina Miętka, dzięki którym uchodźcy z Ukrainy znaleźli schronienie w naszej miejscowości.

Święto szkoły to bez wątpienia czas wspomnień, ale również znakomita okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych pracowników. Kapituła Ustanawiania i Nadawania Tytułu „Zasłużony dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy” postanowiła odznaczyć: śp. Kazimierza Popiela, śp. Urszulę Sporysz, śp. Władysława Łuszcza, Marię Madej, Annę Szczepańską,  Krystynę Makuch,Krystynę Juchę,  Magdalenę Kajzar oraz Annę Łasak.

W dalszej części programu młodzież szkolna i absolwenci, swą obecnością dali świadectwo nierozerwalnej więzi ze swoją szkołą, a wyrazili ją przez piękny i wzruszający program artystyczny, który był swoistym bukietem wdzięczności dla wszystkich, którzy tworzyli piękną i długą historię naszej Jubilatki.

Obchody Jubileuszu 75-lecia Szkoły zostały połączone z Dniem Otwartym 2022. Dla ósmoklasistów ze szkół podstawowych przygotowano szereg atrakcji, a wśród nich lekcje pokazowe w formie warsztatów czy gra terenowa – podchody.

W tak wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć twórczości absolwentów placówki. Wernisaż Kamila Pustułki „Światło dla żywych” wprowadził w stan refleksji i zadumy, a Marlena Kordos oprócz cudownego występu wokalnego w części artystycznej Jubileuszu przywiozła ze sobą mnóstwo pomysłów w zakresie własnego biznesu i zapału do działania, prezentując młodzieży swoje prace hafciarskie.

Dzięki zaangażowaniu Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wadowicach młodzież mogła spróbować swoich sił w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a przedstawiciele straży zachęcali do wyboru nowego kierunku szkoły – liceum ogólnokształcącego pożarniczo-medycznego. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć o technikum robotyki, objętym patronatem przez firmę Astor z Krakowa – sprzedawcę robotów oraz oprogramowania do nich. Reprezentant firmy opowiadał o przyszłości rynku produkcyjnego i nowoczesnych technologiach. Gościliśmy również przedstawicieli firm Souver i Projekt Zdrowie, zaproszonych w ramach innowacji pedagogicznej, jaka jest przeprowadzana w technikum żywienia i usług gastronomicznych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+11 #1 olo 2022-04-26 17:06
najznakomitszy, wybitnie uzdolniony, inteligentny, elokwentny, oczytany, zawsze z sukcesami na polu edukacji, pełen wiedzy i obycia, najlepszy uczeń szkoły, tej szkoły, zawsze przygotowany, nigdy jego średnia ocen nie była poniż 5, świadectwa zawsze z czerwonym paskiem, stypendysta Ministra Edukacji Narodowej

to ON

FILIP KACZYŃSKI

pseudonim pierdoła
Cytować
+5 #2 marc 2022-04-26 18:47
Lista zaproszonych sugeruje że szkoła słusznie pozbyła się prlowskiego rodowodu i specjalizacji rolniczych, odcinając się od ludowców. Nieprawdą jest jednak jakoby szkoła poszła w stronę rolniczej katechezy albo katechezy parobków władzy, stając się kuźnią kadr pisu imienia JPII - jak twierdzą niektórzy. Nadal walczy o polityczny prymat wśród samorządowych szkół. :-)
Cytować
+5 #3 A... 2022-04-26 19:55
A ciekawe, czy to szkoła, czy seminarium duchowne? Sądząc po składzie zaproszonych gości to chyba to drugie...
Cytować
+3 #4 Waldy 2022-04-26 23:02
Odniosę się do nieuka o pseudonimie A.
Ty człowieku pomyliłeś księży ze strażakami. Ci co dmuchają w te trąby, to też nie księża. Chyba, że te piękne dziewczyny-chór zystki to zakonnice.
Cytować
-2 #5 Ja 2022-04-27 05:51
Politycy i klechy. Ot, czcigodni goście :D
Cytować
-4 #6 ..... 2022-04-28 08:05
Jaki poziom, tacy absolwenci.

Co jeszcze zostało z tej rolniczej szkoły, jest jeden chociaż kierunek?
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.