Zespół Szkół nr 1 w Wadowicach ("Budowlanka") włączył się w uczelniany projekt Uniwersytetu Rolni
Budowlanka na Uniwersytecie

Zespół Szkół nr 1 w Wadowicach ("Budowlanka") włączył się w uczelniany projekt Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Celem projektu pod nazwą "Uniwersytet dla Młodzieży" jest popularyzowanie nauki z różnych dyscyplin wiedzy wśród uczniów liceów i techników.

"Idea spotkań uczniów szkół ponadgimnazjalnych na "Uniwersytecie dla Młodzieży" ma już 15-letnią tradycję. To dobry pomysł, aby uczniowie klas maturalnych jeszcze w murach szkolnych stawiali pierwsze kroki na uczelni wyższej. W ten sposób bardziej świadomie wybiorą interesujący ich kierunek studiów. Jest to również dodatkowa motywacja, aby na egzaminie maturalnym uzyskać, jak najlepsze wyniki pozwalające dostać się na wymarzone studia" – mówi Agnieszka Baca, nauczycielka.

"Budowlankę" reprezentowała grupa uczniów z trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego: Justyna Balon, Katarzyna Kawończyk i Michał Kapała. Młodzi "studenci" uczestniczyli w dwóch blokach wykładowych prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Rolniczego w multimedialnej Auli Centrum Kongresowego UR.

"Uniwersytet dla Młodzieży" to sposób na zdobycie wiedzy i nowych doświadczeń. Takie płynne przejście ze szkolnej ławki do uniwersyteckiej rzeczywistości, ułatwi nam rozpoczęcie nowego etapu życia, jakim są studia" – mówi Michał Kapała.

Zespół Szkół nr 1 w Wadowicach będzie kontynuował uczestnictwo w projekcie "Uniwersytetu dla Młodzieży" poprzez cykliczne wyjazdy na wykłady, które w przyszłości będą rozszerzone o wizyty w laboratoriach i ogrodach doświadczalnych Uniwersytetu Rolniczego.

(AB)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 Aga 2012-10-27 10:23
fajna inicjatywa ;)
Cytować
0 #2 AndrzejuNakurwiaj! 2012-10-27 11:23
Michaś !!! Michaś !!!

Ten to zawsze wyglądał jeszcze jak był w ekonomie seksi...

Obcisłe kamizeli itd...;)

Pozdrawiamy !!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.