Mogą być z siebie dumni: uczniowie technikum informatycznego z "Gorzenia" zajeli 3 miejsce w województ
Pierwsi w powiecie, trzeci w województwie

Mogą być z siebie dumni: uczniowie technikum informatycznego z "Gorzenia" zajeli 3 miejsce w województwie małopolskim (i zarazem pierwsze w powiecie) w konkursie "Mam zawód. Mam fantazję" organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Krakowie.

To kolejny spektakularny sukces Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach, popularnego "Gorzenia". Dwójka jego uczniów: Maciej Gracjasz (technikum informatyczne), Michał Bobak (technikum informatyczne) pod kierownictwem naukowym nauczyciela Wojciecha Biela, została sklasyfikowana na 3 miejscu w województwie małopolskim (pierwsze miejsce w powiecie) w konkursie "Mam zawód. Mam fantazję".

We wtorek (16.10) w Zespole Szkół Łączności w Krakowie przeprowadzona została kolejna konkurencja zawodowa w ramach konkursu, tym razem w branży informatycznej. Zadaniem uczestników było opracowanie i wykonanie dokumentu filmowego z przygotowanego wcześniej surowego materiału wideo. Zawodnicy w ciągu 3 godzin mieli za zadanie zmontować, według własnego pomysłu i scenariusza, 3 minutowy tematyczny film reklamowy "Małopolska znana i nieznana". Oprócz materiału filmowego do dyspozycji mieli także podkłady muzyczne do wyboru, mogli także wykorzystać własne.

"Montaż materiału filmowego był ustawiany za pomocą programu CANOPUS – EDIUS 6.0, który jest zaawansowaną aplikacją pod względem funkcji wykonawczych oraz rejestrowych. Uczniowie w ramach przygotowań musieli poświęcić wiele godzin, aby opanować zakres działania programu, ale jak widzimy są efekty" - mówi Wojciech Biel, nauczyciel w ZS nr 2.

Jury oceniało pracę drużyn według siedmiu kryteriów: Zgodności pracy z treścią materiału surowego, atrakcyjności, pomysłowości i elementów nowatorstwa prezentowanej formy, właściwego doboru podkładu muzycznego do wykonanego materiału filmowego, dynamiki filmu jego wartości użytkowej oraz estetyki i technicznej jakości pracy.

"Poza umiejętnościami czysto technicznymi uczestnicy konkursu musieli wykazać się inwencją twórczą, wizją, pomysłem, aby z otrzymanego surowego materiału stworzyć coś naprawdę ciekawego, przykuwającego uwagę widza. No i oczywiście cały ten plan zrealizować w wyznaczonym czasie 3 godzin" - dodaje Wojciech Biel.

Do konkursu zostało zakwalifikowanych 15 szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs organizowany jest przez Województwo Małopolskie - Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Rozwoju Gospodarczego, Wydział Kształcenia Zawodowego.

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 obiektyw 2012-10-20 18:43
gorzen rządzi jak zawsze :D
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.