20 litrów krwi oddali uczniowie popularnej "Budowlanki" w ramach szkolnej akcji "Krew dla potrzebującyc
W Budowlance też oddali

20 litrów krwi oddali uczniowie popularnej "Budowlanki" w ramach szkolnej akcji "Krew dla potrzebujących".

Takie akcje cieszą, bo tego daru życia ciągle brakuje w polskich szpitalach. Niedawno 34 uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach, czyli popularnego "Mechanika" oddało w sumie 15 litry krwi, teraz uczniowie Zespołu Szkól Nr 1 (Budowlanki) rozpoczęli kolejny rok szkolny akcją "Krew dla potrzebujących". To już taka jesienna tradycja w tej szkole.

Nie przez przypadek wolontariusze wraz z opiekunami akcji nauczycielami Magdaleną Juszkiewicz oraz Wojciechem Tentszertem wybrali dzień 18 października, w którym obchodzimy święto Świętego Łukasza, ewangelisty, patrona lekarzy i całej służby zdrowia.

"Tą akcją chcielibyśmy również podziękować całej służbie zdrowia w Polsce. Te słowa kieruje do personelu. Natomiast od rządzących życzylibyśmy sobie mniej formalizmu a więcej serca i zmiany sposobu myślenia ukierunkowanego głównie na człowieka a nie na papier" - mówi 18-letni Damian, uczeń szkoły.

Wolontariusze oddali w sumie 20 litrów krwi i całą górę słodyczy, która może choćby na krótką chwilę wywoła uśmiech na twarzach potrzebujących dzieci.

"Warto dodać, iż szeregi naszych weteranów zasilili nowi adepci, którzy z pewną dozą niepeności przyglądali się "grubej ilge" zmierzającej w kierunku ich "cieniutkiej żyłki". Wszyscy dzielnie przeszli próbę męstwa i odwagi, za co im serdecznie dziękujemy" - mówi nam Magdalena Juszkiewicz, jedna z organizatorek akcji.

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-4 #1 niznajomy 2012-10-18 21:12
I tak Gorzeń najlepszy :)
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.