O odnowienie budynku starej szkoły w Brodach już od dłuższego czasu zabiegała lokalna społeczność
Stara szkoła w Brodach w końcu doczeka się  remontu

O odnowienie budynku starej szkoły w Brodach już od dłuższego czasu zabiegała lokalna społeczność i samorząd kalwaryjski. Teraz dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych w końcu się uda.

Remontowany obiekt został wybudowany  pod koniec XIX wieku wówczas w szkole podstawowej, w czterech oddziałach uczyło trzech nauczycieli.  Teraz budynek starej szkoły w Brodach (gmna Kalwaria Zebrzydowska) przejdzie gruntowny remont, finał prac zaplanowano na wiosnę  2023 roku.

Budynek odzyska dawny blask, odnowiona zostanie elewacja budynku, dokonana zostanie też konserwacja i izolacja ścian, które zostaną również  ocieplone, będzie dokonana wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, zostanie przeprowadzony również remont i wymiana elementów konstrukcji dachowej.

Wnętrze budynku zostanie przebudowane, wykonana zostanie drewniana podłoga, powstaną  dodatkowe ściany na parterze i poddaszu, zostanie również zagospodarowane i przebudowane poddasze, wykonana zostanie dodatkowa klatka schodowa, w obiekcie zostanie wymieniona instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna i centralnego ogrzewania.


Wartość prac wyniesie 2.296.401,30 złotych, Gmina Kalwaria Zebrzydowska otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 2 miliony 66 tysięcy złotych co stanowi 90% zaplanowanych kosztów.

We wtorek (15.03) dokonano przekazania obiektu, w którym uczestniczył burmistrz Augustyn Ormanty,  radny Rady Miejskiej Paweł Hebda, Inspektor nadzoru inwestorskiego a także wykonawca.

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.