W Małopolsce dofinansowanie do wyprawki szkolnej przyznano dla przeszło 392 tysięcy uczniów. Kwota wy
Dofinansowanie do wyprawki szkolnej dla przeszło 392 tysięcy dzieci w Małopolsce

W Małopolsce dofinansowanie do wyprawki szkolnej przyznano dla przeszło 392 tysięcy uczniów. Kwota wypłaconych świadczeń to 117 milionów złotych. W całym kraju ZUS przekazał w ramach „Dobrego Startu” już ponad 1,2 miliarda złotych, które objęło 4,3 miliona dzieci.

W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie 300 plus z programu "Dobry Start" można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – przez portal Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Obsługą programu „Dobry Start” od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać do 30 listopada 2021 roku. Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku - na dziecko uczące się w szkole -  aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnością.

Do ZUS na terenie województwa małopolskiego wpłynęło 271,5 tysięcy wniosków, które dotyczą niemal 400 tysięcy uczniów. W Polsce rodzice i opiekunowie złożyli przeszło 3 miliony wniosków o świadczenie 300 plus, obejmujące 4,3 miliona dzieci. Świadczenie z programu "Dobry Start" jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych obsługuje też specjalną infolinię. Pod numerem telefonu 22 290 22 02 można otrzymać informacje w sprawie „300 plus”. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach od  :00 do 15:00. Koszt połączenia według stawek operatorów. Infolinia będzie działać tylko do końca października.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.