Akademickie Centrum Edukacyjne (ACE) z Inkubatorem Organizacji Pozarządowych przy Centrum Kształcenia Z
Trwają prace w Akademickim Centrum Edukacyjnym

Akademickie Centrum Edukacyjne (ACE) z Inkubatorem Organizacji Pozarządowych przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach nabiera kształtów. Na prawie 900 metrach kwadratowych poddasza szkoły prace idą pełną parą.

Trwa wykańczanie pomieszczeń sanitariatów i pomieszczeń socjalnych, zaplecza auli oraz pracowni. Finalizowane są też prace związane z budową windy, dzięki której z nowych pomieszczeń będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne.

Prace remontowo-budowlane w wadowickim „Ekonomiku” potrwają do końca tego roku. Na przyszły rok przewidziano zakup mebli i wyposażenia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za parę miesięcy szkoła będzie mogła pochwalić się m.in. aulą wykładową, nowoczesnymi salami dydaktycznymi oraz biurami. Miejsce będzie służyć nie tylko uczniom, ale także organizacjom pozarządowym i przedsiębiorcom.

Koszt prac to blisko 3,3 miliona złotych. Umowę o dofinansowanie projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja części obiektu w celu stworzenia Akademickiego Centrum Edukacyjnego z Inkubatorem Organizacji Pozarządowych” powiat wadowicki podpisał w lipcu 2020 roku.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 11.Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.2 Rewitalizacja miast średnich i małych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 M. 2021-10-14 19:24
Brawo za windę dla osób z niepełnosprawno ściami.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.