Ikea Kraków ufunduje stypendia dla zdolnych uczniów z Małopolski i Podkarpacia. W ramach pilotażowej
Ikea ufunduje stypendia

Ikea Kraków ufunduje stypendia dla zdolnych uczniów z Małopolski i Podkarpacia. W ramach pilotażowej edycji ogólnopolskiego programu stypendialnego "Na Rodzinę Można Liczy", realizowanego przez Ikea Family we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, zebrano 146 769,50 zł.

Ikea postanowiła dodatkowo podwoić zgromadzone środki i na stypendia edukacyjne przeznaczyć łącznie 293 539 zł. Krakowski sklep Ikea przekazał 38 435 zł na wsparcie dla uczniów z województwa małopolskiego i podkarpackiego. Szkoły mogą zgłaszać się do programu do 15 września, a wnioski o stypendia dla uczniów przyjmowane są do 26 września.

Program stypendialny "Na Rodzinę Można Liczyć" jest owocem współpracy Klubu Miłośników Domu Ikea Family i Fundacji Świętego Mikołaja. Powstał w odpowiedzi na społeczną potrzebę wyrównywania szans edukacyjnych dzieci w Polsce. Celem akcji jest zapewnienie młodym ludziom z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej odpowiedniego poziomu edukacji i rozwoju osobistego, a także zainteresowanie Polaków istotnym tematem społecznym, jakim jest rozwój intelektualny nastolatków.

Dzieci mógł wesprzeć każdy członek programu Ikea Family. Za okazanie karty Ikea Family przy kasie podczas zakupów w sklepie Ikea, w dniach 9 lipca do 19 sierpnia 2012, firma przekazywała po 50 groszy na konto Funduszu Stypendialnego. Uzyskane w ten sposób środki na stypendia trafią do uczniów V i VI klas szkół podstawowych, a także gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

"Wierzyliśmy, że klienci Ikea Kraków bardzo aktywnie włączą się w akcję pomocy dzieciom i nie zawiedliśmy się. Dzięki ich wsparciu, już niebawem w Małopolsce i na Podkarpaciu zdolne dzieci, którym dotychczas sytuacja życiowa nie pozwalała na rozwinięcie skrzydeł, będą mogły realizować swoje pasje i zainteresowania" - mówi Magdalena Gorecka–Przepolska, odpowiadająca w Ikea Kraków za program Ikea Family.

Aby wziąć udział w programie, każda zainteresowana szkoła powinna do 15 września 2012 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy i podpisać umowę z Fundacją Świętego Mikołaja. Uczniowie szkół uczestniczących w programie mogą składać wnioski o stypendia do 26 września 2012 roku. Lista stypendystów zostanie ogłoszona do 12 października br. Szczegółowe informacje na temat warunków uczestnictwa w programie "Na Rodzinę Można Liczyć" znajdują się na stronie www.ikea.pl/stypendia.

"Bardzo się cieszymy ze współpracy z firmą Ikea. Dzięki jej pomocy będziemy mogli realizować kolejne dziecięce marzenia i talenty. W każdej szkole jest mnóstwo zdolnych uczniów, którzy ze względu na sytuację materialną w swojej rodzinie nie mają takich możliwości na rozwój, jak ich rówieśnicy. Dzięki programowi "Na Rodzinę Można Liczyć" możemy spełnić choć część ich marzeń. Młodzi ludzie to nasz największy skarb, dlatego wsparcie ich rozwoju to inwestycja w przyszłość naszego społeczeństwa" – mówi Sylwia Romańczak, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 Eniasz 2012-09-12 15:50
Za stary jestem ;) Mogę dostać mebel? :)
Cytować
-1 #2 JOTGIE 2012-09-12 16:06
hahaha.... co to za pieniądze...
Cytować
+1 #3 kaska 2012-09-12 16:08
wazne,zecos dali
Cytować
+1 #4 hh 2012-09-13 09:24
ja też chce meble:p
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.