Od kilku tygodni trwają prace  w pomieszczeniach przy ulicy Lwowskiej w Wadowicach, dotychczas zajmowan
Kiedy ruszy pierwszy publiczny żłobek w Wadowicach?

Od kilku tygodni trwają prace  w pomieszczeniach przy ulicy Lwowskiej w Wadowicach, dotychczas zajmowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, które przeniosło się do wyremontowanych przez pomieszczeń w Szkole Podstawowej przy ulicy Sienkiewicz. Powstaje tutaj nowy oddział przedszkolny i pierwszy w gminie Wadowice publiczny żłobek. Kiedy zostanie oddany do użytku?

Od kilku tygodni trwa gruntowny remont i przebudowa  pomieszczeń przy ulicy Lwowskiej w Wadowicach, dotychczas zajmowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, które przeniosło się do wyremontowanych przez pomieszczeń w Szkole Podstawowej przy ulicy Sienkiewicz. Pracy było sporo:  od rozbiórki i demontażu posadzek, ścian oraz instalacji, przez wykonanie ścian działowych, szeregu instalacji, tynkowania, malowana, położenie płytek na ścianach i podłodze, wreszcie po montaż całej armatury łazienkowej, drzwi, grzejników, opraw oświetleniowych, a nawet platformy dla osób z niepełnosprawnościami.

Roboty są już na ukończeniu. Pozostało tylko zamontować kaloryfery, armaturę łazienkową, lampy. Jak poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, gmina jest też w trakcie składania zamówienia na wyposażenie żłobka.

Żeby jednak powstał żłobek muszą być spełnione formalności. Dlatego też w programie najbliższej sesji znajdzie się uchwała o utworzeniu gminnego Żłobka w Wadowicach wraz z nadaniem mu statutu. Gdy Rada Miejska podejmie stosowną uchwałę, ogłosimy konkurs na dyrektora nowopowstałej placówki, którego zadaniem będzie przeprowadzenie naboru maluszków w przedziale wiekowym od 20 tygodni do 3 lat – poinformował burmistrz Bartosz Kaliński.

Kiedy z placówki będą mogły skorzystać maluchy? Jak zapowiada włodarz, wszystko będzie gotowe jeszcze w tym roku, zaś od stycznia 2022 roku żłobek rozpocznie swoją działalność.

Koszt całej inwestycji wynosi ponad 630 tysięcy złotych, z czego 430 tysięcy gmina pozyskała z dwóch programów: rządowego Maluch Plus oraz unijnego RPO. Po zakończeniu przebudowy nowe pomieszczenia zostaną jeszcze kompleksowo doposażone, na co również pozyskano środki zewnętrzne.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+10 #1 Joni 2021-09-23 17:33
Jak pierwszy skoro pamiętam że żłobek był na Marksa obecna Barska tylko z likwidacją komuny zlikwidowali a teraz strasznie coś otwierają.
Cytować
0 #2 Wałek 2021-09-24 00:24
Co to za wałek W mieście są żłobki przecież .. Komu kalinski robi pomieszczenie ?
Jedyna szansa że na sesji radni nie zgodzą się z z jakaś oszukaną uchwałą
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.