W piątek (17.09) w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach miało miejsce uroczyste ślubowanie uczni
Po raz pierwszy w nowej komendzie ślubowanie złożyły klasy o profilu policyjnym

W piątek (17.09) w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów klas drugich Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach.

Uroczystość uświetnili swoim przybyciem zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Powiatu wadowickiego  Zofia Kaczyńska, kierownik Wydziału Zarzadzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach Jerzy Śniegowski, dyrektor CKZiU nr 2  mgr inż. Jerzy Kotaś, zastępca dyrektora CKZiU nr 2 mgr Dorota Szemik, I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach młodszy inspektor  Robert Michna, a także wychowawcy klas.

Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Po ślubowaniu głos zabrali zaproszeni goście. W swoich wystąpieniach podkreślali oni znaczenie wypowiedzianych słów roty ślubowania. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach w swoim wystąpieniu przedstawił obowiązki związane ze służbą w Policji, kadetom złożył życzenia wszelkiej pomyślności na wybranej ścieżce edukacyjnej. Podkreślił też udział rodziców w motywowaniu młodzieży w duchu patriotycznym.

Ślubowanie na terenie nowego obiektu komendy odbyło się po raz pierwszy.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+11 #1 zenek 2021-09-21 14:11
Mają dobrych nauczycieli jak nie reagować na łamanie prawa stojąc na zakazach itp.
Cytować
+11 #2 Kk 2021-09-21 19:04
Jak będą też tak ,,wspaniale,, wypełniać słowa tej przysięgi jak ich starsi koledzy z tej komendy i innej to lepiej żeby chwycili się innej roboty.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.