Już po raz jedenasty Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii "Adiutare" zaprasza mieszkańców Wadow
Otworzą drzwi po raz jedenasty

Już po raz jedenasty Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii "Adiutare" zaprasza mieszkańców Wadowic i okolic na obchody Światowego Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie "Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi".

W piątek (7.09) od godziny 13:30 na placu Solidarności w Wadowicach odbędzie się szereg wydarzeń związanych z XI Dniem Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie "Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi". To kampania organizowana od lat przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii "Adiutare".

"Celem naszej kampanii jest przybliżenie problemu choroby psychicznej oraz przełamanie stereotypów dotyczących osób dotkniętych kryzysem psychicznym. Mamy nadzieję, że podejmując takie działania zintegrujemy lokalną społeczność i wzmocnimy tolerancję wobec człowieka cierpiącego psychicznie. Tylko dzięki Waszej obecności osiągniemy zakładane rezultaty!" - informuje nas wiceprezes "Adiutare" Elżbieta Bogdał.

Podczas imprezy na scenie wystąpią zespoły m.in.: Czerwie, Banderola, Luz Band, Yamaha, Różowa Pantera, Cocoon Band. Przez cały dzień można będzie oglądać prace artystyczne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy. Dla najmłodszych gości przewidywane są warsztaty bębniarskich oraz plastycznych połączonych z malowaniem twarzy. W trakcie obchodów nastąpi symboliczne przejście przez drzwi symbolizujące solidarność z osobami chorującymi psychicznie.

"Program imprezy jest naprawdę atrakcyjny, dlatego wierzymy, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Zachęcamy do przybycia i spędzenia ciekawego popołudnia!" - dodaje Elżbiera Bogdał.

Zobacz: Otworzyli drzwi na Placu Solidarności

Istotnym elementem tegorocznej kampanii będzie otwarcie wystawy "Wadowice – przyroda i kultura", która zostanie zaprezentowana w Galerii Cafe w Wadowicach przy ulicy Kościelnej 4.

Przechadzając się w ten piątek po placu Solidarności tego dnia zatrzymajcie się na chwilę i pomyślcie o człowieku, który jest obok. Schizofrenia to w naszym kraju wciąż poważny problem, a często potrzeba naprawdę niewiele: uśmiech, dobre słowo, czy inny przyjazny gest, które mogą przełamać bariery. Nie zapominajcie o tym...

(Marcin Guzik)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 Anna Z 2012-09-05 13:02
Miałam w rodzinie osobę chorą na schozofrenię i wiem, że nie jest łatwo. Dlatego na pewno tam przyjdę z mężem i dziećmi. Dobrze, że są ludzie, którzy organizują coś takiego.
Cytować
+3 #2 urolog 2012-09-05 13:36
o co chodzi z tym otwieraniem drzwi? beda sie przetwierac? czy moze dobuduja do niego mury i stanie jakis nowy budynek?
tak se zartuje wiec bez cisnienia mi tu.
Inicjatywa ciekawa, mam nadzieje ze oprócz zbiórki kasy to bedzie mozna posluchac moze jakiegos wykladu na temat tej choroby? Sam koncerty nie przybliza problemu. Potrzebna jest solidna informacja, a jak kogos nie interesuje to niech nie przychodzi ot co :)
Cytować
+5 #3 Edzio 2012-09-05 14:37
Symbolicznie przechodzą przez otwarte drzwi i składają na nich podpisy. Ciekawa akcja.
Cytować
+5 #4 Mesjasz 2012-09-05 14:48
Ja myślę, że takie spotkania przy muzyce są okazją do pogadania o problemie schizofrenii. Tak jak napisano w artykule: czasem wystarczy jeden miły gest czy rozmowa i wszystko toczy się zupełnie inaczej. Pamiętajcie o tym.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.