Spośród powiatów z województwa małopolskiego najlepszy wynik  tegorocznych egzaminów maturalnych (
Wadowicki ogólniak ze 100% zdawalnością matury, powiat w czołówce województwa

Spośród powiatów z województwa małopolskiego najlepszy wynik  tegorocznych egzaminów maturalnych (wspólnie z regionem limanowskim) osiągnął powiat wadowicki ze zdawalnością 82%. Wadowicki "ogólniak" uzyskał 100% zdawalność matury.

Centralna oraz Okręgowe Komisje Egzaminacyjne opublikowały wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Spośród powiatów z województwa małopolskiego najlepszy wynik (wspólnie z regionem limanowskim) osiągnął Powiat Wadowicki, gdzie zdawalność wyniosła aż 82%.

Powiedzieć, że cieszymy się z wyników tegorocznych matur, to mało. Wiemy, jak to był trudny rok szkolny. Nie ma co ukrywać, że zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele oraz my, odpowiadający za powiatową oświatę trochę obawialiśmy się, jak wypadną tegoroczne egzaminy dojrzałości. Okazało się, że niepotrzebnie. Było jeszcze lepiej niż rok temu. Wtedy jeśli chodzi o zdawalność mieliśmy drugie miejsce w Małopolsce, teraz razem z powiatem limanowskim z wynikiem 82 procent jesteśmy na pierwszym miejscu. Znakomite wyniki egzaminu maturalnego są dowodem na efektywną pracę a także bardzo dobrą współpracę między młodzieżą, nauczycielami i rodzicami w tym szczególnym, tak mocno naznaczonym pandemią roku szkolnym. Szczególne wyrazy uznania należą się wszystkim dyrektorom oraz nauczycielom szkół ponadpodstawowych Powiatu Wadowickiego za ich zaangażowanie oraz trud włożony w przygotowanie młodzieży do egzaminu maturalnego. W ciężkim okresie pandemii stworzenie odpowiednich warunków nauki wymagało bowiem jeszcze większego poświęcenia i zaangażowania ze strony grona pedagogicznego – cieszy się wicestarosta Beata Smolec.

W naszym powiecie do matury przystąpiło 1 042 uczniów. Najwyższy wynik biorąc pod uwagę licea uzyskali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach, gdzie zdawalność wyniosła 100%.

Wśród techników wysoką zdawalnością może pochwalić się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach w Technikum nr 196,70% oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie – 95,20%.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+27 #1 Gienia 2021-07-16 14:52
Wyrazy uznania nie powinny być kierowane do nauczycieli i dyrektorów!! Jako matka jednego z tegorocznych absolwentów sądzę, że największe brawa powinny być kierowane w stronę uczniów,ich korepetytorów i osób dzielących się swoją wiedzą na YouTube! Nauczyciele wręcz czesto zniechęcali do nauki bądź kładli zbyt wielki nacisk na naukę na przedmioty z których uczniowie nie pisali egzaminu dojrzałości. Uczniowie "gimpla" prócz próbnej matury z matematyki na początku roku nie mieli nawet okazji sprawdzić się pisząc próbne egzaminy w warunkach tego majowego. Brawo dla Was uczniowie, zrobiliście kawał dobrej roboty i oby tak dalej!
Cytować
+18 #2 Rodzic 2021-07-16 15:25
Barwa dla dzieciaków i korepetytorów. Niestety w LO poziom nauczania jest niski, a wymagania wysokie. Często materiał nie był zrealizowany- w dużej mierze. Dodatkowym problemem jest nacisk ze strony nauczycieli na przedmioty, których dzieciaki nie planowały zdawać i zakrywanie się realizacją programu. Oczywiście dzieci nauczycieli żyją w innej rzeczywistości - mogą co chcą, wymagania mniejsze niż dla reszty i sami geniusze. Smutny obraz edukacji
Cytować
+8 #3 Hanys 2021-07-16 15:31
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł w czwartek, że system odpowiedzialnoś ci dyscyplinarnej sędziów w Polsce nie jest zgodny z prawem Unii. W ogłoszonym wyroku TSUE uwzględnił wszystkie zarzuty podniesione przez Komisję Europejską i stwierdził, że Polska uchybiła swoim zobowiązaniom wynikającym z prawa UE.

https://tvn24.pl/swiat/wyrok-tsue-ws-izby-dyscyplinarnej-unijny-komisarz-sprawiedliwosci-didier-reynerds-o-mozliwych-kolejnych-krokach-komisji-europejskiej-5149781
Cytować
+6 #4 Z. 2021-07-16 15:40
Próg zdawalności był 30 procent czy 50 procent?
Cytować
+12 #5 M. 2021-07-16 16:45
Czy nie dałoby się tej szkoły bardziej przystosować dla uczniów na wózkach inwalidzkich?
Cytować
+7 #6 Adam 2021-07-16 18:24
Cytuję Z.:
Próg zdawalności był 30 procent czy 50 procent?

30%
Cytować
0 #7 kris 2021-07-28 09:25
Brawa i gratulacje dla uczniów i rodziców za wysiłek zwłaszcza finansowy na korepetytorów.
Wymagania wysokie - aby im sprostać, obecnie muszą być korepetycje.
Od korepetytora córka usłyszała, że aby zdać wysoko maturę już od 1 klasy powinny być korki, po 2- ej klasie to już za późno !!!
To jest nie do pomyślenia, za moich czasów w tym LO na korepetycje chodzili tylko "trudniej ogarniający"
Gdzie przyczyna - w Kadrze ?
Fakt - moi profesorowie już nie uczą...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.