W końcu po dwóch latach starań i zabiegów budynek Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej będzie efektywn
W podstawówce w Jaszczurowej powstanie szkoła mistrzostwa sportowego

W końcu po dwóch latach starań i zabiegów budynek Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej będzie efektywniej wykorzystany i nie będzie świecił pustkami: od września ma tu rozpocząć działalność szkoła mistrzostwa sportowego.

W lipcu 2019 roku radni większością głosów przyjęli uchwałę intencyjną wygaszającą  Szkołę Podstawową w Jaszczurowej. Wójt Mucharza Renata Galara zaproponowała, by placówka z Jaszczurowej została przekształcona w filię szkoły w Świnnej Porębie. Wszystko przez niż demograficzny. Po przekształceniu uczyłyby się tutaj dzieci w klasach początkowych od zerówki do III klasy. Uczniowie byliby dowożeni do mucharskiej placówki. To obniżyłoby koszty gminy.

Sprawa oparła się o Małopolską Kurator Oświaty Barbarę Nowak a potem o Naczelny Sąd Administracyjny i w sumie po 2 latach dalej losy szkoły są niepewne.

Tymczasem władze gminy chyba znalazły rozwiązanie by budynek Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej będzie efektywniej wykorzystany i nie będzie świecił pustkami. Dzięki staraniom wójt  Renaty Galary w Jaszczurowej powstanie szkoła mistrzostwa sportowego.

Pierwszym krokiem do realizacji tego celu było zawarcie w dniu 5 lipca tego roku umowy najmu sal szkolnych oraz obiektów sportowych znajdujących się na terenie podstawówki w Jaszczurowej. Umowa została zawarta pomiędzy gminą Mucharz, reprezentowaną przez dyrektora szkoły Roberta Kadelę, a Ludowym Klubem Sportowym Łucznik Żywiec w imieniu, którego podpis na umowie złożył prezes klubu  Jan Lach. Umowa będzie obowiązywać przez kolejne trzy lata do 31 sierpnia 2024 roku z możliwością przedłużenia.

Współpraca z LKS Łucznik Żywiec otwiera nowe perspektywy dla rozwoju edukacji na terenie gminy Mucharz. Jeżeli wszystkim formalnościom stanie się zadość szkoła rozpocznie działalność już od pierwszego września tego roku – nie kryje zadowolenia wójt gminy Mucharz Renata Galara.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 szkoda tego portalu 2021-07-13 16:24
Wszedzie rozwój coś się dzieje tylko w ciulowiach korki i wałki z łączań
WSTYD
Cytować
+3 #2 M. 2021-07-13 17:43
Czy ta szkoła będzie dostosowana dla dzieci z niepełnosprawno ściami?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.