Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022
Wadowicka szkoła muzyczna ogłasza nabór na rok szkolny 2021/2022

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022. Zobaczcie szczegóły!

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach jest szkołą artystyczną, organem prowadzącym jest Minister Kultury. Prowadzi naukę w zakresie nauki gry na instrumentach i przedmiotów teoretycznych, obowiązkowymi przedmiotami są też chór lub orkiestra. Pierwszy oraz drugi stopień oznacza nauczanie na poziomie szkoły podstawowej oraz średniej artystycznej – muzycznej bądź plastycznej (dla wyjaśnienia: w większych ośrodkach istnieją szkoły artystyczne, które prowadzą wszystkie zajęcia – również te ogólnokształcące w ramach jednej szkoły).

Wadowicka szkoła prowadzi działalność od 1974 roku. Po rozbudowie  m.in. o nowoczesną salę  koncertową, zainicjowaną przez prowadzącego szkołę od 20 lat dyrektora Jana Kamińskiego, wadowicka placówka organizuje szereg imprez o zasięgu ogólnopolskim – już kilka edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego, Ogólnopolskiego Konkursu Uczniów Klas Instrumentów Dętych, organizowanego wspólnie ze Szkołą Muzyczną Yamaha  - Młyn Junior Jazz Festival dla młodych jazzmanów, czy kolejna edycja letnich warsztatów dla dzieci i młodzieży z Polski i z zagranicy pod nazwą „Letnie TORTURY Muzyczne” – zawsze ostatni tydzień sierpnia – wykładowcami są wybitni artyści z Polski, Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

Szkoła zaprasza kandydatów w wieku od 6 do 15 lat w następujących specjalnościach:

Fortepian
Skrzypce
Altówka
Wiolonczela
Kontrabas
Akordeon
Gitara
Flet
Obój
Fagot
Klarnet
Saksofon
Trąbka
Puzon
Waltornia
Tuba
Perkusja
Śpiew solowy (od 14 roku życia)

Zapisy w formie wypełnienia formularza elektronicznego na stronie www.psmwadowice.pl do piątku (21.05).


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 M. 2021-05-17 19:38
W jakim zakresie ta szkoła jest dostosowana dla dzieci z niepełnosprawno ściami/na wózkach inwalidzkich?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.