Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało przeglądarkową grę "Dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II". Ma
MEN wydało grę edukacyjną „Dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II”

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało przeglądarkową grę "Dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II". Ma ona służyć  jako pomoc naukowa dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało grę związaną z tematyką dziedzictwa kulturowego Jana Pawła II. Jest ona dostępna na platformie epodreczniki.pl oraz na stronie niepodlegla.men.gov.pl.  Gra edukacyjna poświęcona Janowi Pawłowi II składa się z 18 misji (zadań dla ucznia), które swoją tematyką nawiązują do biografii papieża. Stanowi ona bazę wiedzy na temat życia, działalności i dziedzictwa kulturowego Jana Pawła II. Wykorzystane treści są zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego. To nowatorska propozycja przeznaczona dla uczniów klas I-III i IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Gra jest podzielona na strefę gracza, gdzie można podjąć się realizacji misji, oraz strefę merytoryczną, w której nauczyciele znajdą scenariusze lekcji. Gra może być wykorzystana podczas zajęć poświęconych wartościom i autorytetom, np. w ramach godziny wychowawczej.

Gra znajdzie zastosowanie także na lekcjach języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, geografii, biologii czy religii. Ponadto nauczyciele mogą ją wykorzystać w ramach kół zainteresowań, na zajęciach wyrównawczych i zajęciach świetlicowych. Jest pomocą dydaktyczną dostosowaną do wieku i możliwości uczniów i uwzględniającą różne potrzeby edukacyjne – informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Gra to cześć projektu edukacyjnego Ministra Edukacji Narodowej „Godność, wolność, niepodległość” na lata 2018-2020, który jest realizowany w ramach programu rządowego Niepodległa na lata 2017-2022. W związku z 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II w uzupełnieniu projektu MEN na 2020 rok w grze edukacyjnej „Godność, wolność i niepodległość” dodano władnie moduł edukacyjny związany z dziedzictwem kulturowym Jana Pawła II. Według planów, celem tych zmian była m.in. popularyzacja i poszerzenie wiedzy o Janie Pawle II, w tym kształtowanie postaw patriotycznych dzieci i młodzieży.

Niestety sporo osób już narzeka, że gra wykorzystuje najprostsze i najczęściej powtarzane elementy gier logicznych i zawiera niestety sporo błędów i niedoróbek. Część plansz informacyjnych pochodzi bezpośrednio z wcześniejszej produkcji MEN, przez co grafiki z Janem Pawłem II mieszają się z tekstami o Józefie Piłsudskim. Część zagadek nie wyświetla się też w prawidłowy sposób, przeciąganie przedmiotów na smartfonie nie zawsze działa a do tego w produkcji znajduje się kilka rażących literówek.

Niestety są też uwagi, że gra nie podejmuje tematu prawdziwej spuścizny Jana Pawła II (encykliki, listy) a skupia się na kremówkach, czy absurdach w stylu „ubierz swojego papieża”...
(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Zosia 2021-02-18 08:35
Po co w ogóle wspominać tego obrońcę pedofilów?!
Cytować
-1 #2 jaki 2021-02-22 20:54
a co ty gówniaro możesz wiedzieć o Nim
Cytować
-1 #3 Wado 2021-02-22 20:58
Cytuję Zosia:
Po co w ogóle wspominać tego obrońcę pedofilów?!

To nie jest gra dla idiotów więc ty z tej gry wypadasz już na starcie
Cytować
+2 #4 yanek 2021-02-23 11:29
ale boli tak troszkę że nasz wadowicki święty jednak nie do końca taki święty...
ja wiem że po tylu latach to ciężko przyjąć do wiadomości i po prostu nie chce się słyszeć żadnych wywodów...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.