W ZSCKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy są plany wzbogacenia  oferty edukacyjnej szkoły o Liceum Og
W szkole w Radoczy mają szkolić przyszłych strażaków i ratowników medycznych?

W ZSCKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy są plany wzbogacenia  oferty edukacyjnej szkoły o Liceum Ogólnokształcące pożarniczo-medyczne z edukacją w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa. Właśnie odbyło się spotkanie w tej sprawie.

Kilka dni temu w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy miało miejsce spotkanie programowe poszerzające ofertę edukacyjną szkoły. Na spotkaniu wypracowano kierunki działania placówki w związku z zamiarem wzbogacenia oferty edukacyjnej szkoły o Liceum Ogólnokształcące pożarniczo-medyczne z edukacją w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa.

Komendant powiatowy PSP st. bryg. Paweł Kwarciak przekazał wiele cennych, merytorycznych uwag i propozycji, które warunkują wsparcie przedsięwzięcia szkoły przez Komendę Powiatową PSP. Omawiano między innymi przedmioty na poziomie rozszerzonym, których średnie brane są pod uwagę w kryterium rekrutacji na studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej i do szkół aspirantów PSP.

Ofertę edukacyjną będą uzupełniać specjalistyczne zajęcia z wychowania fizycznego, a także informacje ukazujące działania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz Ratownictwa Medycznego.

Jeśli plany wypalą, będzie to bardzo atrakcyjna oferta w dalszym planowaniu drogi zawodowej dla uczniów szkół podstawowych.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 co powie ryba 2021-02-15 18:18
Nawet TOMO się załapał, oj to szkolenie będzie poważne
Cytować
+5 #2 furman 2021-02-15 21:42
Nowe Liceum będzie z pewnością na takim "poziomie", jak liceum policyjne w Gorzeniu.
Z tego tworu to się nawet policjanci śmieją, ale jak nie ma już gdzie iść do szkoły, to "na policjanta" do Gorzenia :lol: :lol: :lol:
Ciekawe, czy ktoś z absolwentów podjął pracę w policji?
Cytować
0 #3 Ktoś tam 2021-03-01 21:43
A kiedy ma tą szkoła powstać?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.