W poniedziałek (1.02) wójt Tadeusz Łopata wraz z Dyrektorem Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w
Pierwsze urodziny gminnego żłobka w Lanckoronie

W poniedziałek (1.02) wójt Tadeusz Łopata wraz z Dyrektorem Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Lanckoronie Zbigniewem Małeckim odwiedzili gminny Żłobek w Lanckoronie, który w tym dniu świętował rok działalności.

To właśnie z inicjatywy wójta powstał pierwszy gminny żłobek utworzony z pozyskanych środków z projektu MALUCH+. Rok temu w okresie zimowym żłobek rozpoczął działalność. Początki nie były łatwe, ponieważ początek epidemii i związana z tym sytuacja nie zachęcały do zapisów.  

Już po pierwszym miesiącu musieliśmy zawiesić zajęcia ze względu na panującą w kraju „narodową kwarantanne”, ale się nie poddawaliśmy, cały czas nasi opiekunowie byli w gotowości, aby wrócić do pracy. Podczas niemożności prowadzenia zajęć w żłobku, wspólnie z opiekunami codziennie przygotowywaliśmy zajęcia, piosenki, zabawy, które umieszczaliśmy na naszym profilu Facebook. Przetrwaliśmy i wróciliśmy z nadzieją i uśmiechem w maju do placówki. Znów mogliśmy prowadzić zajęcia i zabawy" – wspomina dyrektor placówki Anita Podolak-Cholewa.

Wójt Tadeusz Łopata pogratulował dyrektorce stworzenia od podstaw miejsca, w którym dzieci wspaniale się czują oraz życzył jej i całej kadrze realizacji wszystkich planów.

Oczywiście nie obyło się bez urodzinowego „sto lat” odśpiewanego wraz z zaproszonymi gośćmi oraz okolicznościowego tortu. Włodarz  ufundował dla podopiecznych żłobka 2 koniki na biegunach, które od razu wzbudziły zainteresowanie dzieci.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Widze 2021-02-05 12:33
A gmina Wadowice tylu ma mieszkańców i organizują 12 miejsc!!! No brawo władzo !
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.