To będzie niezła atrakcja dla wypoczywającej w naszym regionie młodzieży: strażacy z Komendy Powiat
Strażacy poedukują młodzież podczas wakacji

To będzie niezła atrakcja dla wypoczywającej w naszym regionie młodzieży: strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Wadowic i JRG Andrychów przygotowali wakacyjną akcję zwiedzania strażnic jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP w Andrychowie i Wadowicach.

Gaszą pożary, usuwają zagrożenia, prowadzą akcję ratownicze w czasie klęsk żywiołowych, ratują życie ale też i dbają o edukację najmłodszych. Z myślą o dzieciach przebywających w okresie tegorocznych wakacji na koloniach, półkoloniach i różnego typu obozach, jak też korzystających z innych zorganizowanych form wypoczynku na terenie powiatu wadowickiego Komenda Powiatowa PSP w Wadowicach przygotowała wakacyjną akcję zwiedzania strażnic jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP w Andrychowie i Wadowicach.

Zobacz: Razem z nimi świętowaliśmy ich dwudziestolecie

Zorganizowane grupy dzieci i młodzieży w czasie wycieczek do straży pożarnej będą miały możliwość obejrzenia wyposażenia Państwowej Straży Pożarnej, wysłuchania fachowych komentarzy na temat przeznaczenia poszczególnych rodzajów sprzętu pożarniczego i ratowniczego a także zapoznania się z informacjami o prowadzonych przez PSP działaniach ratowniczych, zasadach zapobiegania pożarom i innym miejscowym zagrożeniom oraz o regułach postępowania w przypadku ich powstania.

Opiekunowie grup dzieci i młodzieży, które zechcą skorzystać z tej oferty, muszą uprzednio uzgodnić termin odwiedzin. Ze względu na ograniczone możliwości organizacyjne oraz konieczność przestrzegania zasad BHP żadna z grup nie powinna liczyć więcej niż 20 osób. Z dowódcami JRG można kontaktować się pod następującymi numerami telefonów:

Dowódca JRG Wadowice: (33) 873 43 98
Dowódca JRG Andrychów: (33) 870 43 50 lub (33) 875 65 34


Strażacy przygotowali również, opracowane przez Komendę Wojewódzką PSP w Krakowie, specjalne vademecum ochrony przeciwpożarowej "Bezpieczne wakacje 2012". Można je przeczytać TUTAJ

(MG)
(zródło: PSP Wadowice)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 Mieszko Mieszko 2012-07-02 14:53
Fajno! Mogli by też zrobić dni otwarte dla dorosłych: chętnie bym zobaczył jak to się tam wszystko odbywa w jednostce, pooglądał wozy strażackie cyz polał sikawką.
Cytować
+6 #2 kuontu 2012-07-02 15:08
a może jak przyjdziemy w kilku (kilkunastu) jako grupa zorganizowana to nas wpuszczą? :P

P.S. może jeszcze cukierki dostaniemy? ;P
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.