Z takich uczniów można być dumnym: organizują przedstawienia, z których dochód trafia do potrzebuj
Oni wiedzą jak pomagać

Z takich uczniów można być dumnym: organizują przedstawienia, z których dochód trafia do potrzebujących kolegów, wspierają akcję charytatywne i pomagają potrzebującym. Można z nich brać przykład.

W tym roku szkolnym opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Andrychowie postanowili zmienić nieco profil działalności. Tak jak w latach poprzednich przedstawiciele klas dbali o sprawy swoich kolegów i koleżanek, ale rozszerzyli bardzo rozpoczętą w tamtym roku akcję charytatywną.

"Przede wszystkim raz w miesiącu uczniowie spieszyli do szkoły z torbami, kartonami, reklamówkami pełnymi zakrętek. Średnio wkażdym miesiącu zebraliśmy około 80 kilogramów tworzywa sztucznego. Gromadziliśmy również puszki po napojach. Mamy nawet w szkole specjalny kosz, do którego wrzucamy tylko zgniecione puszki. Dodatkowo przygotowali cztery przedstawienia, które zaprezentowali w Domu Katechetycznym przy Parafii pod wezwaniem św. Macieja w Andrychowie i na szkolnym podwórku. Pracują jeszcze nad dwoma i liczą, że zdążą z premierą przed końcem roku szkolnego. Rodzice i inni widzowie chętnie po występie wrzucali do przygotowanego kosza dowolne datki. Radość uczniów była ogromna, kiedy liczyli: grosze, złotówki, a nawet banknoty o sporych nominałach. Wiedzieli, że wszystkie zarobione środki trafią do potrzebujących dzieci" - informuje nas Jacek Wojewodzic ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie.

Uczniowie wsparli też akcję "Dar Serca".

"To dzięki niej wiele z naszych uczniów może zjeść ciepły posiłek w ciągu dnia. Zakupiliśmy również około 70 maskotek, które z okazji 06 grudnia i 1 czerwca trafiły do Szpitala Powiatowego w Wadowicach na oddział dziecięcy, by pocieszyć maluchy, które tam przebywały. Sądzimy, że był to sympatyczny promyk radości dla tych pociech mniejszych i większych" - dodaje Jacek Wojewodzic.

Pomaganie uczniom tak się spodobało, że postanowili również wziąć udział w ogólnopolskiej akcji "Uszyj lalkę dla Elizy". Eliza jest dziewczynką cierpiąca na rzadką chorobę Niemanna-Picka. Jej leczenie kosztuje 12 000 zł tygodniowo. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie, wraz z mamami (i pewnie nie tylko...), uszyli lalki, które zostaną sprzedane na aukcji przez fundację pomagającą rodzicom małej Elizy Banickiej.

Za jaką kwotę zostały sprzedane te małe dzieła sztuki, można śledzić na stronie www.elizabanicka.pl i profilu Facebook akcji.

(MG)
(zdjęcia: zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Ania 2012-06-13 18:53
Brawo!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.