Pracownie fizyczne i chemiczne dwóch  szkół podstawowych w gminie Lanckorona, dzięki wsparciu PKN Or
PKN Orlen doposażył szkolne pracownie w Izdebniku i Jastrzębi w pomoce dydaktyczne

Pracownie fizyczne i chemiczne dwóch  szkół podstawowych w gminie Lanckorona, dzięki wsparciu PKN Orlen, wzbogaciły się o sprzęt i pomoce dydaktyczne. To efekt umowy podpisanej przez  wójta Tadeusza Łopat, dzięki której płocka firma zasiliła szkoły podstawowe w Izdebniku i Jastrzębi  kwotą blisko 70 tysięcy złotych.

Do szkół trafiły min.: dygestoria, stoły demonstracyjne, szafy, sprzęt laboratoryjny, zestawy odczynników chemicznych, ćwiczeń z elektrochemii, przyrządy do elektrolizy cyfrowe laboratoria, zestawy do doświadczeń z elektrostatyki, optyki, przyrządy do badania drgań i fal, właściwości i materii, urządzenia pomiarowe, modele do pokazów fizycznych i chemicznych, a także teleskopy do obserwacji księżyca, planet i gwiazd.

W gminie Lanckorona nie jest nowością, iż inwestujemy w oświatę. Pragniemy, aby nasze dzieci nie tylko miały równe szanse edukacyjne z rówieśnikami z bogatszych gmin, także aby mogły w pełni korzystać z lekcji wynikających z podstawy programowej. Nie byłoby takiej wspaniałej inwestycji w wyposażenie pracowni chemicznych i fizycznych, gdyby nie wsparcie i opieka PKN Orlen S.A. Gdy Dyrektorzy wyszli z inicjatywą stworzenia pracowni zaraz przyszła mi na myśl wieloletnia, owocna współpraca z PKN Orlen S. A, zawsze mogliśmy liczyć na pomoc naszych ofiarodawców i tym razem nie zawiedliśmy się otrzymując ogromne, jak dla nas wsparcie. Dzięki niemu możemy obserwować jak powstają pracownie, a ciekawość uczniów, ich pytania i zainteresowanie nowymi przedmiotami są dla nas największą satysfakcją. PKN Orlen S. A. spełniło również marzenia nauczycieli przedmiotów, którzy w pełni mogą rozwinąć swoje umiejętności przez co zarazić swoją pasją uczniów. Z pewnością lekcje będą teraz bardziej ciekawe i interesujące dla młodego pokolenia nastawionego na przekaz obrazu i dźwięku – mówi wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata.

1 października podczas inauguracji Programu Edukacyjnego uczniowie, pod okiem swoich opiekunów, zaprezentowali doświadczenia z praw fizyki i chemii. Społeczności szkolne Izdebnika i Jastrzębi miały okazję obejrzenia pokazów i eksperymentów z wykorzystaniem nowego sprzętu i pomocy dydaktycznych.  

W tym wyjątkowym dniu na zaproszenie wójta w  inauguracji projektu wzięli udział przedstawiciele MCDN w Oświęcimiu, radni gminy Lanckorona, pracownicy urzędu zaangażowani w projekt a także dyrektorzy szkół.

Projekt koordynowała Teresa Łabędź, dyrektor Zespołu Szkół w Izdebniku we współpracy z Pawłem Kołodziejem, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Jastrzęb.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 berek 2020-10-09 22:20
A to ze Obajtek ma jakieś biznesy w Lanckoronie to zbieg okoliczności czy nie?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.