Ognisko Pracy Pozaszkolnej czeka przeprowadzka do pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach. To
Ognisko Pracy Pozaszkolnej czeka przeprowadzka

Ognisko Pracy Pozaszkolnej czeka przeprowadzka do pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 2 w Wadowicach. To właśnie tutaj od stycznia 472 dzieci będzie uczęszczać na zajęcia pozalekcyjne m.in. z angielskiego, robotyki, plastyczne, muzyczne czy z gotowania.

Koniec gnieżdżenia się w małych salkach, czas na przeprowadzkę. Jak poinformował Urząd Miejski w Wadowicach, dobiega końca adaptacja pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 na potrzeby działalności wadowickiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Już od stycznia 472 dzieci, uczęszczające na zajęcia pozalekcyjne m.in. z angielskiego, robotyki, plastyczne, muzyczne czy z gotowania, będzie mogło rozwijać swoje talenty i ciekawość w zdecydowanie bardziej przyjaznym otoczeniu.

W nowej siedzibie na ulicy Sienkiewicza na dzieci czekają trzy przestronne sale: komputerowa, plastyczna i taneczna, w których wymienione zostały podłogi i oświetlenie, pomalowane ściany, a w tanecznej zamontowane lustra. Do pomieszczeń doprowadzono sieć internetową, a toalety zostały poddane kompleksowej modernizacji. Całkowity koszt inwestycji to 110 tysięcy złotych.

Taki remont cieszy tym bardziej, że na zmianach skorzystają także inni. Uczniowie „dwójki” zyskają odnowione sale, z których będą mogli korzystać po zajęciach, a dzięki zwolnieniu miejsca w budynku na ulicy Lwowskiej, Przedszkole Publiczne nr 3 zostanie powiększone o kolejny oddział.

Przedszkole, które do tej pory dzieliło się budynkiem z OPP, będzie miało teraz dużo więcej miejsca. Dzięki temu możemy utworzyć tam dodatkowy oddział przedszkolny dla 22 dzieci.

Przyzpomnijmy, że Ognisko Pracy Pozaszkolnej działające w Wadowicach od 1 września 1972 roku, prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzieży uczącej się na terenie gminy Wadowice i powiatu wadowickiego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 Anna 2020-10-05 21:05
Nareszcie. Prowadzący zajęcia, pedagodzy robią kupę dobrej roboty a warunki w jakich prowadzili zajęcia (ciasnota) były bardzo niekomfortowe.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.