Spory sukces uczennicy klasy humanistycznej I LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie. W małopolskim
Spory sukces uczennicy z andrychowskiego liceum. Ona zna się na Solidarności

Spory sukces uczennicy klasy humanistycznej I LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie. W małopolskim finale Ogólnopolskiej Olimpiady Solidarności, który odbył się w Krakowie zajęła pierwsze miejsce. Będzie reprezentowała nasze województwo w finale w Szczecinie. Trzymamy kciuki!

Wiktoria Kierpiec, uczennica humanistycznej III klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie zajęła I w małopolskim finale VII ogólnopolskiego konkurs wiedzy historycznej "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii" 1970-1990, który odbył się 17 września w Krakowie..

Konkurs skierowany jest do uczniów drugich klas liceum i trzecich technikum z całej Polski. Wiktoria wraz ze zdobywcami drugiego i trzeciego miejsca w drugim etapie (Filip Szwejkowski – LO Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie oraz Maria Tracz – V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie) będzie reprezentowała Małopolskę w grudniowym ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Szczecinie.

III etap Konkursu składać się będzie z egzaminu ustnego (odpowiedź na wylosowane pytanie problemowe) oraz z przygotowania i publicznej obrony prezentacji multimedialnej (przygotowany materiał jest wynikiem pracy trzyosobowej drużyny wojewódzkiej).

Warto przypomnieć, że w roku szkolnym 2018/19 brat Wiktorii Łukasz Kierpiec (także uczeń klasy humanistycznej) w etapie małopolskim zajął II miejsce a wraz z drużyną z Małopolski w finale centralnym zdobył trzecie miejsce – chwalą się na stronie liceum.

W etapie małopolskim andrychowskie liceum reprezentowała również Patrycja Olajossy (klasa III h). Obie uczennice przygotowywały się do konkursu pod okiem  mgr Anny Semik.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.