To jedyne takie miejsce w powiecie. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Sułkowicach-Bolęci
Jedyne w naszym regionie obserwatorium astronomiczne zaprasza na pokazy

To jedyne takie miejsce w powiecie. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Sułkowicach-Bolęcinie (gmina Andrychów) zapraszają na nocne pokazy nieba z obserwatorium na dachu ich placówki. Wstęp wolny!

Wybudowane kilka lat temu na dachu Szkoły Podstawowej w Sułkowicach-Bolęcinie (gmina Andrychów)  obserwatorium astronomiczne to jedyne takie miejsce w naszym powiecie i chyba nawet w regionie.

Jest okazja, żeby zobaczyć je w działaniu, bo szkoła zaprasza już w piątek (11.09) od godziny 22:00 do 24:00 na wieczorne pokazy nieba. wejście od tyłu szkoły, od strony sali gimnastycznej.  Zapowiada się zresztą więcej takich wydarzeń.

Będą to pierwsze tego typu pokazy, a tym samym chcemy zapoczątkować serię pokazów nocnego nieba w piątki i Słońca w soboty, oraz wykłady popularnonaukowe dla Was. Zapraszamy serdecznie! – mówi Janusz Nicewicz, nauczyciel placówki

Wstęp wolny!(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 Super sprawa 2020-09-11 22:39
Szkoda, że dopiero teraz zobaczyłem ten artykuł. Niestety już jest za późno by dzieciaki zbierać, ale następnym razem bardzo chętnie się wybierzemy
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.