Czy wasze dzieci lubią naukę i są ciekawe świata? Jeśli tak, nie może ich zabraknąć wśród stude
Nabór na Wadowicki Uniwersytet Dzieci od 17 sierpnia

Czy wasze dzieci lubią naukę i są ciekawe świata? Jeśli tak, nie może ich zabraknąć wśród studentów Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci. Od 17 sierpnia w WCK rusza nabór na rok akademicki 2020/2021!

Wadowicki Uniwersytet Dzieci to jeden z większych projektów WCK, działający od października 2014 roku. Od początku istnienia cieszy się dużym zainteresowaniem.  W roku akademickim 2019/2020 w zajęciach brało udział 145 młodych studentów. Pomimo, że drugi semestr był w tym roku nietypowy, WCK nie poddało się i kontynuowało zajęcia dla dzieci online, które również cieszyły się ich dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Zasady działania WUD również w tym roku będą dostosowane do ogólnie ustalonych norm i zasad bezpieczeństwa.

WUDi to miejsce, w którym najmłodsi z pomocą wykładowców akademickich oraz specjalistów, mogą poznawać w dostosowany dla nich sposób, różne dziedziny nauki. Studenci oprócz wykładów i ćwiczeń odbywających się na miejscu, wyjeżdżają również na zajęcia na uczelnie wyższe, w tym Uniwersytet Pedagogiczny, który jest patronem WUD, a także mają możliwość udziału w zajęciach fakultatywnych (Klub Młodego Architekta, Pracownia Niesamowitości, Laboratorium Młodego Badacza, Śladami Wielkich Wynalazców). Studentami mogą zostać dzieci w wieku od 6 do 13 roku życia (zakres 1 – 6 klasy szkoły podstawowej).

Zgłoszenia na Uniwersytet przyjmowane  będą od 17 sierpnia,  wyłącznie poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Wadowickiego Centrum Kultury. Razem z formularzem, zamieszczony zostanie regulamin WUD oraz zarządzenie dyrektora WCK, określające wysokość opłat w roku akademickim 2020/2021.

Po przeprowadzonym naborze, studenci będą mieli możliwość zapisać się na zajęcia fakultatywne takie jak: Klub Młodego Architekta, Laboratorium Młodego Badacza, Pracownię Niesamowitości oraz zupełną nowość - Mali Detektywi oraz Inżynierzy na start, o czym zostaną poinformowani drogą mailową.

Z uwagi na duże zainteresowanie zajęciami fakultatywnymi, WCK od 17 sierpnia prowadzić będzie również nabór na Klub Młodego Architekta, Laboratorium Młodego Badacza oraz Pracownię Niesamowitości dla dzieci spoza uniwersytetu (nie będącychstudentami i nie aplikujących na najbliższy rok akademicki).


(AG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Lolek 2020-08-09 14:44
A co z konorololo?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.