Od 1 września rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie w szkołach. Zajęcia będą odbywały się w budy
1 września uczniowie powrócą normalnie do szkół

Od 1 września rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie w szkołach. Zajęcia będą odbywały się w budynku szkolnym, w salach lekcyjnych.

W związku z epidemią koronawirusa szkoły w Polsce zostały zamknięte 12 marca a do zakończenia roku szkolnego lekcje odbywały się w formie zdalnej. Od kilku  tygodni nauczyciele, uczniowie i ich rodzice zastanawiali się, jak to będzie wyglądać od nowego roku szkolnego.

Jak poinformował w środę (5.08) podczas konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, we wtorek  1 września rok szkolny rozpocznie się w szkołach.

Chcemy, aby podstawowym modelem pracy w nowym roku szkolnym był ten tradycyjny model, gdy zajęcia odbywają się w szkołach. Od 1 września rok szkolny rozpoczyna się tradycyjnie w szkołach – powiedział Dariusz Piontkowski.

Resort edukacji, we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia opracował wytyczne, które mówią o tym, jak zorganizować pracę w szkołach. Wśród zaleceń jest m.in. to, żeby do szkoły przychodzili tylko zdrowi uczniowie i nauczyciele (bez objawów infekcji dróg oddechowych), dezynfekcja pomieszczeń przynajmniej raz dziennie,  uczniowie nie powinni też wymieniać się rzeczami, a także, że niewskazane jest przynoszenie przez nich zbyt dużej liczby przedmiotów. Wytyczne dotyczą też wydawania posiłków w szkolnych stołówkach oraz instrukcji postępowania, gdyby ktoś w szkole miał problemy zdrowotne.

Nie zakładamy, aby w szkołach był obowiązek zasłaniania ust i nosa. Będą obowiązywały zasady dotyczące higieny osobistej – dodał Dariusz Piontkowski.

Szef MEN zaznaczył jednak, że jeśli wystąpiłyby ogniska zakażeń w danych regionach, wówczas dyrektorzy szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym i przy pozytywnej opinii powiatowego inspektora sanitarnego będą mógł "ograniczyć częściowo lub w znacznie większym stopniu funkcjonowanie tradycyjnego sposobu nauczania". 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+20 #1 pp 2020-08-05 19:20
Taaa. Już widzę te kolejki do 2 umywalek i to" wietrzenie" sal i korytarzy co godzinę w sezonie smogowym gdy na zewnątrz jest stężenie PM10 400. Po 2 dniach wszyscy pójdą na kwarantannę bo będą mieć objawy choroby górnych dróg oddechowych i ... sanepid się "zatka". Gratulacje dla ministerstwa i ich "epidemiologów" od siedmiu boleści vel "lód w majtkach i maseczki z biustonosza".

Powodzenia, alleluja i do przodu (nogami).
Cytować
+12 #2 Paweł 2020-08-06 21:30
Ministerstwo, wielkie brawa! Polskie szkoły i higiena... Ciekawe, czy wreszcie będzie mydło w łazienkach, a co dopiero te 2 metry.
Wspaniale
Cytować
+3 #3 Sołtys 2020-08-21 22:10
Uczniowie powinni rozpocząć rok szkolny 1 września. Dlaczego ?. Uczniowie przyjęci do klas pierwszych nie znają nauczycieli, wychowawców, specyfiki szkoły, nie mają dostępu do zasobów systemów elektronicznych szkoły, np. dziennik elektroniczny, poczta elektroniczna,s posób komunikacji z nauczycielem, itp., nie znają sposobów korzystania z tych zasobów. Kłopotliwym jest rozpoczynanie nauki zdalnej bez podstawowych informacji przekazanych uczniowi i jego rodzicom. Każdy uczestniczący w procesie edukacji, rodzic, nauczyciel, uczeń, obawia się o swoje zdrowie,zdrowie najbliższych i zdrowie własnej rodziny.Obawiam y się o własne zdrowie, a mimo to idziemy do pracy, na zakupy, do lekarza,do kościoła, itp. Przestrzegajmy podstawowych zasad opracowanych przez sanepid, a damy radę bezpiecznie pracować i pobierać nauki.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.