Ten rok jest szczególny, także jeśli chodzi o funkcjonowanie szkół. Ale są rzeczy, których koronaw
Czas wakacji to pretekst do remontów w szkołach

Ten rok jest szczególny, także jeśli chodzi o funkcjonowanie szkół. Ale są rzeczy, których koronawirus z Wuhan nie zmienił. To m.in. prace remontowe, które jak co roku ze szczególną intensywnością prowadzone są w czasie letnich kanikuł.

Gminy i powiat wykorzystują czas wakacji do remontów placówek. Jedną z większych wakacyjnych inwestycji jest remont drogi wewnętrznej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, czyli popularnym „Kotarbinie”. Licząca sobie ponad 50 lat nawierzchnia zupełnie zmieniła swoje oblicze. Remont objął około 1470 metrów kwadratowych przyszkolnego ciągu pieszo - drogowego, oddzielający szkoę od inkubatora przedsiębiorczości, teren przed warsztatami szkolnymi i z boku tego budynku.

Betonową trylinkę wymieniono na kostkę brukową wraz  wykonaniem nowej podbudowy. Do tego doszło m.in. krawężnikowanie, regulacja studzienek kanalizacyjnych i deszczowych, wyznaczenie nowych miejsc parkingowych oddzielnych czerwonym kolorem kostki. Koszt robót to blisko 210 tysięcy złotych.

W środę (22.07) otwarto oferty w przetargu na wykonanie przy placówce nowego parkingu. Jego wyniki poznamy za kilka dni. Jeśli oferenci zmieszczą się w kwocie, którą powiat może zagwarantować na te prace, już we wrześniu pracownicy  szkoły, dorośli uczniowie i goście będą mogli zostawiać swoje auta na odnowionym parkingu.

Dużo dzieje się także w innych szkołach powiatowych. Wśród ponad 20 zaplanowanych na ten rok prac są m.in. przebudowa drogi wewnętrznej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, remont parkietu na sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego  w Wadowicach, malowanie dachu budynku Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie, cyklinowanie parkietu na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz przebudowa budynku internatu Zespołu Szkół im. KEN znajdującego się w tym samym mieście w zakresie wymagań przeciwpożarowych.

Przygotowywana jest także dokumentacja m.in. na projekt i budowę hal sportowych przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach i I LO w Andrychowie oraz remont centralnego ogrzewania w części powiatowych szkół. W sumie w tym roku na inwestycje i remonty w podległych powiatowi placówkach oświatowych przeznaczono około 1,6 miliona złotych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.