Uczniowie kończący szkołę podstawową rozpoczęli od języka polskiego tegoroczne egzaminy. Odbywają
Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy w reżimie sanitarnym

Uczniowie kończący szkołę podstawową rozpoczęli od języka polskiego tegoroczne egzaminy. Odbywają się one w zaostrzonym reżimie sanitarnym.

We wtorek (16.06) o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Potrwa on 120 minut. W egzaminie w całej Polsce bierze udział około 347 700 uczniów kończących naukę w szkole podstawowej z około 12 400 szkół. To pierwszy z czekających je w najbliższych dniach testów: w środę (17.06) uczniowie  zmierzą się z matematyką, zaś czwartek (18.06) z językiem obcym.

Zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, ministerstwa i sanepidu, egzaminy odbywają się w zaostrzonym rygorze sanitarnym. To m.in. temperatura mierzona na wejściu, inne godziny wpuszczania do szkoły każdej z klas, obowiązek dezynfekcji rąk, zakrycia nosa i ust maseczką.

Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, dotyczy to zarówno zdających, nauczycieli, jak i innych pracowników szkoły. W egzaminie nie może uczestniczyć osoba, która jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych albo w jej domu przebywa ktoś na kwarantannie.

Egzaminu tego nie można oblać ale jego wyniki są ważne w procesie rekrutacji: stanowił połowę w puli punktów wymaganych przy kwalifikacji do szkół ponadpodstawowych. Reszta liczona będzie z ocen na świadectwach i  warunkach stawianych przez wybrane szkoły wybrane przez ósmoklasistów.

Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 31 lipca, listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych – 12 sierpnia. Składanie podań do szkół ponadpodstawowych potrwa do 10 lipca.


(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.