Z miesięcznym opóźnieniem związanym z epidemią koronawirusa ruszyły tegoroczne matury. Egzaminy wyg
Z miesięczny opóźnieniem ruszyły matury. Inne niż dotychczas

Z miesięcznym opóźnieniem związanym z epidemią koronawirusa ruszyły tegoroczne matury. Egzaminy wyglądają jednak inaczej, niż w poprzednich latach.

W poniedziałek (8.06) rano z miesięcznym opóźnieniem związanym z epidemią koronawirusa, rozpoczeły się tegoroczne egzaminy maturalne. Do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym przystąpili uczniowie ostatnich klas liceum i techników.

Egzaminy wyglądają jednak inaczej niż dotychczas: pod szczególnym nadzorem sanitarnym,  zgodnie ze specjalnymi wytycznymi przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Do egzaminu mogły przystąpić tylko osoby zdrowe, nieobjęte kwarantanną. Przed wejściem do szkół i w salach egzaminacyjnych czekały na nich środki do dezynfekcji rąk. Na sali egzaminacyjnej nie trzeba zasłaniać ust ani nosa, ale trzeba to  robić  przed wejściem do sali i wychodząc z niej. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa, mogą nosić przyłbicę a jeśli nie mogą również korzystać z przyłbicy, mają prawo przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej.

Zarówno na korytarzach jak i salach egzaminacyjnych obowiązuje zachowanie odpowiedniego odstępu. Nie ma egzaminów ustnych, przeprowadzone zostaną one tylko dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 29 czerwca.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.