Mateusz Kurzyniec, uczeń klasy trzeciej rechnikum  w CKZIU w Andrychowie, kształcący się w zawodzie
Technik budownictwa z Andrychowa z olimpijskimi laurami

Mateusz Kurzyniec, uczeń klasy trzeciej rechnikum  w CKZIU w Andrychowie, kształcący się w zawodzie technik budownictwa  zdobył tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych szczebla centralnego.

To nie przypadek, że również w obecnym roku szkolnym 2019/2020 uczeń klasy trzeciej technikum  w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, kształcący się w zawodzie technik budownictwa - Mateusz Kurzyniec  zdobył tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych szczebla centralnego.

To nie jedyne wyróżnienie jakim może się pochwalić - dodatkowymi nagrodami są: wstęp na uczelnie techniczne w Polsce bez względu na wynik przyszłej matury, zwolnienie z egzaminu zawodowego w części pisemnej z wynikiem 100% oraz oceny celujące na zakończenie bieżącego roku szkolnego ze wszystkich przedmiotów zawodowych.

Olimpiadą od wielu lat zajmuje się nauczyciel przedmiotów zawodowych-budowlanych Krzysztof Szczygieł, któremu udaje się przekonać i zmotywować uczniów do wytężonej pracy. Obecny rok szkolny jest bardzo trudny zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli stąd ogromna radość z uzyskanego sukcesu Mateusza . Został on sklasyfikowany na 9 miejscu w rankingu wszystkich uczestników, a było ich około 700 osób.

Budownictwo to dziedzina dość złożona i momentami trudna, wymaga bowiem znajomości  fachu oraz zagadnień z matematyki, fizyki, chemii oraz historii sztuki i architektury. Tym bardziej cieszy osiągnięty sukces - być może przyszłego inżyniera.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 koper 2020-05-04 15:11
BRAWO !!! po trzykroć BRAWO , dla Ucznia, Nauczyciela, Szkoły
Cytować
+7 #2 Nima 2020-05-04 15:29
Szkoda ze juz nie uczy w wadowickiej budowlance bo ja lekcje z nim milo wspominam
Cytować
+2 #3 Laureat 2020-05-04 22:07
Gratulacje dla Pana Krzysztofa za kontynuowanie dzieła.
Bez niego Budowlanka w Wadowicach to już nie to samo.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.