Jeśli ktoś trzy miesiące temu powiedziałby, że tak jak obecnie - czyli za pomocą platform interneto
Nietypowe zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów

Jeśli ktoś trzy miesiące temu powiedziałby, że tak jak obecnie - czyli za pomocą platform internetowych - będzie wyglądało zakończenie roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów, zapewne nikt by nie uwierzył. Jednak jeden nieznany wirus zmienił cały  świat, pisząc nowy scenariusz m.in. pożegnania ze szkołą uczniów, w tym wychowanków andrychowskiego Liceum Ogólnokształcącego.

W piątek (24.04)  w I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie zorganizowano nietypowe pożegnanie uczniów klas maturalnych. Wszystko odbyło się na platformie G-Suit za pomocą aplikacji Meet. W tym wyjątkowym wydarzeniu z udziałem ponad 220 osób, zgromadzonych przed ekranami telefonów, laptopów i komputerów, uczestniczyła m.in. wicestarosta Beata Smolec.

Jest ciężko, ale tym bardziej jesteśmy dumni z naszej młodzieży z całego powiatu wadowickiego, z tego, jak radzi sobie z trudną, ale i ważną lekcją życia, jaką są ostatnie tygodnie. Głęboko wierzymy, że te doświadczenia uczynią ją silniejszą. Jesteśmy też przekonani, że mimo nietypowej sytuacji, nasi uczniowie będą bardzo dobrze przygotowani do tegorocznej matury, która rozpocznie się 8 czerwca – mówiła Beata Smolec.

Jak zaznaczała, wyrazy wielkiego szacunku należą się samej młodzieży, całemu gronu pedagogicznemu, które stanęło wobec ogromnego wyzwania dydaktycznego oraz rodzinom tegorocznych maturzystów, które robią wszystko, by w obliczu trudnej sytuacji pomóc swoim bliskim.

Drodzy Maturzyści, po tych nietypowych i ciężkich tygodniach, przed Wami drugi ważny egzamin z dorosłości – matura. Jej wynik będzie miał wpływ na Wasze dalsze losy i plany zawodowe. Dlatego w imieniu swoim i Pana starosty Eugeniusza Kurdasa życzę Wam wielkiej wiary we własne umiejętności. Dobrze wykorzystajcie Wasze talenty i wiedzę zdobytą w szkole. Niech – jak wierzę - bardzo dobre wyniki egzaminu maturalnego pozwolą Wam z optymizmem patrzeć w przyszłość – zwracała się bezpośrednio do tegorocznych maturzystów wicestarosta. - Osiągajcie sukcesy. Cieszcie się z każdego, nawet małego zwycięstwa, a gdy pojawią się problemy, pokonujcie je i idźcie do przodu. Nie zapominajcie też o swojej szkole, o wszystkim, czego tutaj nauczyliście się i o przyjaźniach, które tutaj zawarliście. Przede wszystkim zaś życzę Wam zdrowia, odporności, radości i odwagi - tak potrzebnych w dzisiejszych czasach – dodawała. W osobnych słowach wicestarosta dziękowała nauczycielom, którzy w czasach pandemii zdali kolejny życiowy egzamin – tym razem z bycia przyjaciółmi dla swoich uczniów. – Pedagogom z andrychowskiego LO, ale i ze wszystkich powiatowych szkół serdecznie dziękuję nie tylko za przekazywaną zdalnie wiedzę, ale i za każdą dobrą radę, każdy gest serdeczności i oddania wobec uczniów – zwracała się do nauczycieli wicestarosta.

Dodajmy, że w minionych dniach rozdanie świadectw dla maturzystów w różnych, ale za każdym razem bardzo nietypowych formach odbyło się także w innych placówkach oświatowych podległych powiatowi wadowickiemu.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.