Powiat wadowicki pozyskał 100 tysięcy złotych z programu „Zdalna Szkoła” . Dzięki temu można by
100 tysięcy złotych na laptopy dla powiatowych szkół

Powiat wadowicki pozyskał 100 tysięcy złotych z programu „Zdalna Szkoła” . Dzięki temu można było zakupić 56 laptopów wraz z oprogramowaniem dla uczniów powiatowych szkół.

Zamknięcie na wiele tygodni placówek oświatowych wymusiło nowe standardy realizacji zajęć edukacyjnych. Nauczyciele prowadzą lekcje, wykorzystując mobilne programy i aplikacje, a uczniowie zamiast w szkolnych ławach, zasiadają przed monitorami komputerów. Nie wszyscy jednak mają takie możliwości. Wielu z nich nie ma dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Aby ułatwić jednostkom samorządowym zakup sprzętu komputerowego, niezbędnego do prowadzenia zdalnej nauki Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło 1 kwietnia  naego roku nabór wniosków z programu „Zdalna Szkoła”, dofinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Nasz powiat pozyskał 100 tysięcy złotych.  Dzięki temu można było zakupić 56 laptopów wraz z oprogramowaniem.

Zakupiony sprzęt dofinansowany również przez Powiat został przekazany dyrektorom szkół, którzy następnie wypożyczą go uczniom oraz nauczycielom na czas zdalnej nauki. Kiedy uczniowie wrócą do szkół, laptopy będą służyć całej społeczności danej placówki do celów dydaktycznych – Zakupiony sprzęt dofinansowany również przez Powiat został przekazany dyrektorom szkół, którzy następnie wypożyczą go uczniom oraz nauczycielom na czas zdalnej nauki. Kiedy uczniowie wrócą do szkół, laptopy będą służyć całej społeczności danej placówki do celów dydaktycznych

Pomoc otrzymają uczniowie ZSS w Wadowicach, ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej, I LO w Andrychowie, ZS CKU w Radoczy, I LO w Wadowicach, SOSW w Kalwarii Zebrzydowskiej, SOSW w Kaczynie, ZS Nr 2 w Andrychowie a także ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

(materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Jan Suski 2020-04-27 15:47
To
Limuzyny diabli vzieli
Cytować
+1 #2 gosc 2020-04-27 22:20
A gdzie maseczki pytam? Gdzie odstępy? Władzy prawo nie dotyczy?
Cytować
-1 #3 Zenon 2020-04-28 07:23
Powinno pójść z 500 plus.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.