Kwietniowy wykład Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze względu na epidemię koronawirusa odbęd
Zbrodnia i kara. Wykład dra Konrada Meusa online przez internet

Kwietniowy wykład Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze względu na epidemię koronawirusa odbędzie się przez internet. Historyk dr Konrad Meus opowie poprzez transmisję na żywo o historii wadowickiej policji.

W związku z epidemią koronawirusa, rząd przedłużył  zamknięcie placówek oświatowych do świąt wielkanocnych. Dzieci i młodzież uczą się poprzez sieć.

Podobna sytuacja ze względu na okoliczności czeka kwietniowy wykład Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem będzie on się odbywał w formie internetowej transmisji na żywo. Poprowadzi go historyk dr Konrad Meus, historyk, absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Wiceprezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej, członek Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Miasta Krakowa, gdzie współtworzy Komisję ds. Młodzieży. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na dziejach społeczno-gospodarczych, kulturalnych i politycznych Galicji, zajmuje się historią Wadowic i ziemi wadowickiej w XIX i początkach XX w. oraz działającymi wówczas instytucjami i organizacjami społecznymi.

Wspólnie z Wadowickim Centrum Kultury oraz Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie wychodzimy na przeciw zaistniałym okolicznościom i organizujemy pierwszy zdalny wykład w ramach Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – mówi nam dr Konrad Meus.

Temat wykładu to "Zbrodnia i kara, czyli wadowickiej Policji historia nieznana".

Będzie można nie tylko wysłuchać wystąpienia, ale także obejrzeć liczne unikatowe ilustracje z XIX i z początków XX wieku,  a nawet zadać pytania...

Wykład odbędzie się w czwartek (2.04)  godzinie 18:00 online na profilu Facebook Wadowickiego Centrum Kultury

 

 

AKTUALIZACJA (WTOREK, 31 MARCA 2020 12:50)

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+17 #1 Obserwator 2020-03-26 20:33
Dobry pomysł. Gratuluję!
Cytować
+7 #2 Ondraszek 2020-03-27 09:40
Proszę o podanie namiaru na stronę internetową, gdzie będzie przekazywany wykład.
Cytować
0 #3 JAREK KACZYŃSKI 2020-03-27 10:23
2.04.2020 15 ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA JANA PAWŁA 2
Cytować
+9 #4 Ktoś 2020-03-27 13:40
A co bycie ludzie powiedzieli gdyby pan Meus wystartował kiedyś na stanowisko włodarza miasta?
Cytować
0 #5 Krzysztof 2020-04-21 16:59
Kiedyś , a było to przed poprzednimi wyborami na burmistrza , tuż przed kampanią, zadałem Konradowi pytanie : powiadają ,że masz szansę w ubieganiu się na urząd burmistrza , czy będziesz startował ? A Konrad odpowiedział , czym rozbawił mnie do łez :.wiesz , wolę nadal być porządnym człowiekiem... " Brawo Konrad , rób tylko to ,co uważasz za właściwe .
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.