Niedawno w Wadowickim Klubie Sportowym Seido Karate  odbył się otwarty trening samoobrony Mastro Defen
55 pań uczyło się samoobrony

Niedawno w Wadowickim Klubie Sportowym Seido Karate  odbył się otwarty trening samoobrony Mastro Defence System dla kobiet. Trening był prowadzony w ramach ogólnopolskiej akcji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet Mastro Defence System Polska.

W zajęciach uczestniczyło 55 pań oraz regularna grupa MDS Wadowice. Uczestniczki uczyły się jak odczytywać markery zagrożenia oraz jak interpretować kontekst sytuacji niebezpiecznych. Podczas treningu przećwiczono podstawowych kilka technik obrony oraz pokazano, jak można wykorzystać w obronie przedmioty użytku codziennego ( telefon, gazeta, butelka, parasol itp ).

TW czasach, gdy stale słyszymy o wzrastającej agresji wśród społeczeństwa, o napadach w biały dzień, kwestia bezpieczeństwa osobistego oraz członków rodziny staje się coraz bardziej ważna. Takie treningi organizujemy cyklicznie, jak również kursy samoobrony dla kobiet i zawsze spotykają się one z bardzo dużym zainteresowaniem, dzięki czemu podnosi się świadomość pań w kwestii możliwości obronę – mówi Kyoshi Rafał Czapla, instruktor Wadowickiego Klubu Seido Karate.

Po treningu odbyła się prelekcja pani psycholog Natalii Widlarz, na temat jakie są etapy traumy po napadzie, jak sobie z tym radzić, oraz co robić, by nie stać się ofiarą.  Na koniec rozlosowano wśród uczestniczek vouchery od naszych sponsorów oraz zaproszono panie na degustację sushi od Restauracji SUMO Sushi.

Dziękujemy naszym sponsorom: Restauracji Sumo Sushi, Chylo Tattoo, Zakład Fryzjerski Robert Szymonek, Shiro Sagi Dojo Wadowice oraz patronowi medialnemu Wadowiceonline.pl – dodaje Rafał Czapla.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Wirus 2020-03-17 20:22
5 osób za dużo co to ma być.
Cytować
-5 #2 Maciej 2020-03-17 20:40
To jest ta walka z epidemia?
Cytować
+13 #3 Magda 2020-03-17 21:33
Warto dodać w artykule ze trening się odbył 7.03Cytuję Maciej:
To jest ta walka z epidemia?

Trening sie odbył 6.03 nie ma o co bić piany :)
Cytować
+3 #4 Aneta 2020-03-18 19:29
Trening był 6 marca gdy nikt jeszcze nawet nie myślał o tej zadymie.
Byłam rok temu i teraz też. Najlepsze było obrona gazetą i wykład psychologa. Polecam każdej z nas.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.