Pracowitość, zaangażowanie, fantazja – takimi cechami wykazały się uczestniczki  VII edycji konku
Modnie i z fantazją. W Andrychowie  rywalizowali o najlepsza fryzurę

Pracowitość, zaangażowanie, fantazja – takimi cechami wykazały się uczestniczki  VII edycji konkursu „Mam zawód, mam fantazję – fryzura na czerwony dywan”, które w poniedziałek (7.10) rywalizowały w Zespole Szkół Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie.

Dziesięć trzyosobowych zespołów ze szkół z: Gorlic, Tarnowa, Krakowa, Olkusza, Suchej Beskidzkiej i oczywiście Andrychowa (gospodarzy reprezentowały: Iza Biegun, Patrycja Naglik i Martyna Sokołowska) mierzyło się w pięciu konkurencjach. W jury zasiedli: Małgorzata Czerska i Piotr Ołdak z Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie, Anna Szewczyk - koordynator Biura Projektów Edukacyjnych w wadowickim Starostwie Powiatowym, Sylwia Miodońska - właścicielka  Renomowanej Firmy Fryzjerskiej oraz Kamila Michalska – fryzjerka, top – stylistka, reprezentantka salonu fryzjerskiego Maniewski. Jurorzy oceniali wykonanie fryzur, makijażu, stylizacji ubioru modelki, jej metamorfozę oraz wypowiedzi, czyli sposób prezentacji swojej pracy przez uczestniczki konkursu.

"Pomysł na konkurs „Mam zawód, mam fantazję” narodził się kilka lat temu. Zależało nam na kontakcie młodych ludzi, którzy wybierają kształcenie branżowe z profesjonalistami. To niezwykle ważne dla uczniów, aby w takim spotkaniu weryfikować swoje zdolności, umiejętności, zamysły. Ponadto młodzi ludzie już na etapie kształcenia mogą rywalizować ze sobą na pomysły i rozwiązania. Dziś z wielką przyjemnością gościmy w Andrychowie, gdzie konkurują osoby związane z branżą fryzjerską i kosmetyczną. Ale takie same konkursy mamy także w innych branżach kształcenia zawodowego, m.in. budowlanej i gastronomicznej" – mówi M. Czerska z Urzędu Marszałkowskiego.

Rezultat zmagań w konkursie „Mam zawód, mam fantazję – fryzura na czerwony dywan” poznamy za kilka tygodni. Wtedy zaprezentowane zostaną wyniki wszystkich zawodowych konkursów organizowanych w województwie małopolskim w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”.  

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.