Dzięki Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej, uczniowie kilkunastu szkół ponadpodstawowych z Małopolski p
Lekcja z ZUS w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej

Dzięki Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej, uczniowie kilkunastu szkół ponadpodstawowych z Małopolski poznało bliżej ubezpieczenia społeczne, nie wychodząc z klasy. W ten sposób oddziały ZUS w naszym województwie zainaugurowały nową, szóstą już edycję „Lekcji z ZUS”.

„Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych w Małopolsce. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, eksperci ZUS mogli zaprezentować autorski projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” uczniom z 11 szkół średnich z naszego regionu. W czasie wykładu online, który odbył się na Politechnice Krakowskiej, uczniowie dowiedzieli się m. in. co składa się na naszą emeryturę, co otrzymamy z ZUS w zamian za składki oraz jakie obowiązki ma przedsiębiorca.  

„Lekcje z ZUS” goszczą w szkołach już od 5 lat. Pozwalają młodym ludziom zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Projekt składa się z czterech tematów zajęć: "Świadomy zawsze ubezpieczony", "Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki", "Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach", "e-ZUS, czyli firma pod ręką". Uczniowie biorący udział w „Lekcjach” mogą zmierzyć się z rówieśnikami w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. laptopy, tablety , e-booki, a także indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie.

Zachęcamy nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych z Małopolski do udziału w „Lekcjach z ZUS”. Termin na zapisy mija 15 listopada, ale warto jak najszybciej zgłosić szkołę do projektu, w ten sposób uczniowie zyskują dodatkowy czas na przygotowanie się do olimpiady. Pierwszy etap olimpiady odbędzie się 2 grudnia. Więcej informacji można znaleźć na stronie zus.pl/edukacja – informuje nas Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS.

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.